Efeler Gazetesi

Vali Aksoy’dan yaşamsal çağrı

Vali Aksoy’dan yaşamsal çağrı
27 Nisan 2021 - 17:19

Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) İl Müdürü Ramazan Harman, Aydın Valisi Hüseyin Aksoy’da ‘Afet ve Acil Durum Çantası’ takdim etti. Vali Aksoy, vatandaşların bu hazırlık içinde yer alması gerektiği çağrısında bulundu.

İçişleri Bakanlığı’nca 2021 yılının ‘Afetlere Hazırlık Eğitim Yılı’ ilan edilmesi dolayısıyla gerçekleştirilen farkındalık etkinlikleri sürüyor.

Bu kapsamda, AFAD Aydın İl Müdürü Ramazan Harman, Aydın Valisi Hüseyin Aksoy’a ‘Afet ve Acil Durum Çantası’ takdim etti.

Valilikte düzenlenen programda konuşan Vali Aksoy, afetlere hazırlık kapsamında birçok faaliyet gerçekleştirildiğini belirterek, “Hepinizin bildiği gibi, 2021 yılı Afetlere Hazırlık Eğitim Yılı olarak planlandı ve birçok alanda önemli çalışmalar yürütülüyor. İlimiz özellikle depremsellik anlamında hassasiyet gösteren illerin arasında yer alıyor. Bu bakımdan Aydın’da yaşayan bütün bireylerimizin de depreme yönelik olarak her türlü hazırlığı yapması önem taşıyor. İçişleri Bakanlığımız AFAD Başkanlığımızın yürüttüğü bir çalışma da, deprem öncesi, afet öncesi bir hazırlık içinde olmamızı gerektiriyor. Bu kapsamda bir afet hazırlık çantası oluşturuldu” dedi.

“DUYARLILIK GÖSTERELİM”

Çantada, afetten sonraki ilk 72 saatte lazım olabilecek maddelerin hazır bulunduğunu kaydeden Aksoy, “Bugün de bu anlamda arkadaşlarımız bu çantayı farkındalık yaratmak adına bana takdim edecekler. Aydın halkının da bu duyarlılığı göstermesi ve bu hazırlık içinde yer almasını özellikle istirham ediyorum” diye konuştu.

AFAD İl Müdürü Harman da çantanın içinde bulunan ürünlere ilişkin Vali Aksoy’a bilgi verdi. Etkinliğe, Vali Yardımcısı Ömer Faruk Günay da katıldı. HABER MERKEZİ

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi