Efeler Gazetesi

TKDK, AYDIN’DA 152 MİLYON TL YATIRIMA, 64 MİLYON TL HİBE DESTEĞİ SAĞLAYACAK

TKDK, AYDIN’DA 152 MİLYON TL YATIRIMA, 64 MİLYON TL HİBE DESTEĞİ SAĞLAYACAK
15 Nisan 2021 - 16:39

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Aydın İl Koordinatörlüğüne 10.Çağrı dönemi kapsamında 27 proje başvurusu yapıldı. Toplam yatırım tutarı 152 Milyon TL olan projelere 64 Milyon TL hibe desteği sağlanacak.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Aydın İl Koordinatörü Mustafa Bozkurt, IPARD II 10.Başvuru çağrı döneminin 9 Nisan 2021 tarihinde tamamlandığını belirterek bu çağrı döneminde 101 Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar ile 103 Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar ana tedbirlerinden proje kabulleri gerçekleştirildiğini bildirdi. Tamamlanan çağrı ile ilgili olarak Bozkurt; ‘’Modernizasyon ve yeni kurulum olmak üzere 4 süt hayvancılığı, 2 besi hayvancılığı, 2 süt işleme tesisi, 5 süt toplama merkezi, 1 kesimhane, 13 meyve sebze işleme ve soğuk hava deposu yatırımı içeren 152 Milyon TL tutarında 27 proje teslim aldık ve toplamda bu projelere 64 Milyon TL hibe desteği sağlayacağız’’ dedi.

IPARD Programı kapsamında TKDK Aydın İl koordinatörlüğü olarak; Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım aracı Kırsal Kalkınma hibelerini, 2013 yılından bugüne yatırımcılara kullandırıldığına değinen Bozkurt, TKDK tarafından sağlanan desteklerle Aydın’ a kazandırılan modern yatırımlara yenilerinin eklenecek olmasının mutluluk verici olduğunu belirterek, ’’İl Koordinatörlüğümüze kabulü gerçekleştirilen 27 başvuru paketinin inceleme sürecine ivedilikle başlayacağız, projelerin biran önce yatırıma dönüşerek hayat bulması, Aydın ekonomisine kazandırılarak üretim ve istihdama katkı sağlaması yönünde çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Tamamlanan çağrı döneminin Aydınımıza hayırlı olmasını diliyorum’’ dedi. HABER MERKEZİ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    (c) 2022- Efeler Gazetesi