Efeler Gazetesi

Söke Şehir Tiyatrosu Farkındalık Yaratmaya Devam Etti

Söke Şehir Tiyatrosu Farkındalık Yaratmaya Devam Etti
30 Aralık 2022 - 20:46

T.C İçişleri Bakanlığınca desteklenen, Aydın Valiliği olurları ve Aydın Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü katkılarıyla Projesini Selami TANER ‘in yaptığı uyuşturucu ve madde bağımlılığı konusunda aileleri ve gençleri bilinçlendirmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla Söke Şehir Tiyatrosu ve Meandros Oyunculuk Ajansı Derneği oyuncularının Hidayet Sayın Kültür Merkezinde sahnelediği sosyal sorumluluk projesi KAYIP HAYATLAR adlı oyununu 7. Gösterimini Aydın Hidayet Sayın sahnesinde Aydın Merkez Valisi Sn Hakan Yusuf GÜNER, İl Kültür ve Turizim Müdürü Sn Doç Dr Umut TUNCER, Aydın Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Sn İmdat BAY,Selami TANER ve protokol ile salonu dolduran öğrencilerle izlendi.

Başkan Selami TANER KAYIP HAYATLAR’ la anlatmak istediğimiz dünya da ve Ülkemiz toplumunun önemli sorunlarından biri haline gelen uyuşturucu ve madde bağımlılığı konusunda, anlattığımız aileleri ve gençlerimizi bilinçlendirmek amacıyla hazırlanmış bir tiyatro oyunudur. Amacımız gençlerimize pozitif mesajlar vermek geleceğin sağlıklı, mutlu, başarılı gençleri olmalarına yardım etmek, bilinçlendirmek olduğunu ve bu projede amaçlarına ulaştıklarını topluma Faydalı İşlerde 2023 yılında inşAllah ulusal ve uluslararası projelerle yine sahnelerde, ekranlarda, huzurlarınızda olacağını iletti.

Yönetmen Barış Demirkaya Aydın ve ilçelerinde sosyal projelerle farkındalık yaratmaya devam edeceklerinin müjdesini verdi. Oyunun yazım aşamasında narkotik şube uzmanlarından ve uzman doktorlardan destek alınmıştır.

Söke Şehir Tiyatrosu Yönetim Kurulu Başkanı Selami Taner KAYIP HAYATLAR’ ın yönetmeni Barış Demirkaya ya, Senaristi Mehmet Tekkanat a oyuncular Polat Kaya, Hamdi Akgül, Gülçin Şentürk, Elif Budak, Berra Güner, Ali Mağ, ses ışık Saygın Şakar, kostüm-dekor Bilge Alıcı ve prodüksiyon Halil İbrahim Sakallı ya emekleri ve yüksek performansları için kutladı. HABER MERKEZİ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi
Nethas Bilişim