Efeler Gazetesi

ÖZEL BAŞAK KOLEJİ’NDEN BİR DERECE DAHA

ÖZEL BAŞAK KOLEJİ’NDEN BİR DERECE DAHA
09 Kasım 2022 - 22:43

BAŞAK EĞİTİM KURUMLARI TÜRKİYE DERECELERİNE İMZA ATMAYA DEVAM EDİYOR

Darüşşafaka Eğitim Kurumları tarafından düzenlenen “Sakarya’dan Cumhuriyet’e Üç Adım Kısa Film Yarışması”nın ödülleri, 8 Kasım’da Cemiyet merkezinde geçekleştirilen törenle sahiplerini buldu.

Sakarya’dan Cumhuriyet’e Üç Adım Kısa Film Yarışması’nda “İlhaktan Egemenliğe” adlı kısa filmle Özel Başak Anadolu Lisesi 11. sınıf eşit ağırlık öğrencileri Tarih Öğretmeni Neslihan Alcak Çankır danışmanlığında ve Bilgisayar Öğretmeni Ayşe Uğurer Turgut’un destekleriyle liseler arası kısa film yarışmasında Türkiye ikincisi oldu.

Özel Başak Koleji’nden yapılan açıklamada; “Türkiye ikincisi olan Aydın Özel Başak Koleji Voleybol ve Korfbol Takımları da Aydın Okul Sporları açılış töreninde Aydın Gençlik Müdürlüğü tarafından başarı plaketi aldılar. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün  “En Büyük Eserim” dediği Cumhuriyet’imizi emanet ettiği gençlerimizle bir yandan sanat ve spor alanlarında büyük başarılara imza atarken bir yandan da  okulumuzda almış oldukları eğitim ve kültür ile millî şuura sahip, fikir hürriyetini savunan, müspet ilimin ışıklarıyla donanmış bir şekilde küresel dünyada söz sahibi olmaya devam edeceklerdir” ifadelerine yer verildi. SEMİH BAŞKAR

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi
Nethas Bilişim