Efeler Gazetesi

ÖZAKCAN’I BAĞIRLARINA BASTILAR

ÖZAKCAN’I BAĞIRLARINA BASTILAR
06 Şubat 2019 - 20:55

31 Mart Yerel Seçimlerinde Demokrat Parti’den aday olan Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, vatandaşlarla ve esnaflarla bir araya gelmeye devam ediyor. Göreve geldiği günden beri gece gündüz sahada çalışan sürekli esnafı ziyaret eden Başkan Özakcan, “ Yeter! Artık Söz Efeler Halkının” diyerek seçim otobüsüyle Aydın caddelerinde halkı selamladı, ardından Çarşamba pazarında Manolya Park’ta vatandaşlarla buluşup eşi Gülay Özakcan ile birlikte vatandaşlara keşkek dağıttı.

Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan seçim otobüsüyle, Efeler Belediyesi önünden hareket ederek ilk önce Çeştepe Mahallesi’ni ziyaret etti. Otobüs üzerinden halkı selamlayan Başkan Özakcan esnafa hayırlı işler diledi. Daha sonra Adnan Menderes Bulvarı, Doğu Gazi Bulvarı güzergahındaki esnafları otobüsten selamlayan Başkan Özakcan Çarşamba Pazarı Manolya Park’ta vatandaşlarla ve pazar esnafıyla buluştu. Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan’a eşi Gülay Özakcan, Belediye Başkan Vekili Halis Günday, Demokrat Parti(DP) İl Başkanı Serhat Emanet ile DP İl Kadın Kolları Başkanı Neriman Arat ve Demokrat Partililer eşlik etti.

‘’YEREL YÖNETİMLER DEMOKRASİNİN BEŞİĞİDİR”

Manolya Park’ta vatandaşlara seslenen Başkan Özakcan; ‘’Yerel yönetimler demokrasinin beşiğidir. Demokrasi yerel yönetimlerden başlar. 5 yıldan bu yana sıfırdan oluşturduğumuz, kurucusu olduğumuz Efeler Belediyesi’nde, Türkiye’ye örnek olacak yerel demokrasinin uygulandığı ve toplumumuzda Efeler halkımızla çok yüksek güven ve memnuniyet yarattık. Bu memnuniyet bizimle birlikte devam edecek. Muhtarlar, meclis üyelerimiz ve belediye çalışanlarımızla birlikte büyük bir özveri ile çalıştık” dedi.

“ADAY OLMAM ENGELLENDİ”

Başkan Özakcan Şöyle devam etti: ‘’Önümüzdeki seçime giderken geçmişte bulunduğum siyasi partiden aday olmam engellendi. Kimin tarafından engellendiğini vatandaşımız çok iyi biliyor. Fakat, ittifaklarla dayatılan her iki adaya karşıda kamuoyumuzda içine sinmeyen bir anlayış var. Onun için ben de kamuoyunda bir anket yaptırdım ve bu iki adayın önünde de Mesut Özakcan çıkıyor. Bağımsız olarak seçime katılma imkanımız yoktu. Demokrat Partiden 31 Mart’ta Efeler Belediye Başkan adayınız olarak huzurlarınızda olacağım. Hiçbir siyasi parti ayırımı gözetmeden bu güne kadar din, dil, ırk ayırımı gözetmeden bütün efeler halkımızı kucaklayarak görev yaptık. İnanıyorum Efeler halkıda aynı anlayışla bizi kucaklayacaklar.”

Özakcan konuşmasının ardından vatandaşlara eşi Gülay Özakcan ile birlikte keşkek ikramında bulunarak Çarşamba pazarını gezdi.

VATANDAŞLAR ÖZAKCAN’I BAĞRINA BASTI

Göreve geldiği günden beri koltuktan değil, yerinden sorun ve talepleri dinleyen Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, önümüzdeki 31 Mart Yerel seçimlerinde Demokrat Parti’den aday olduğunu Çarşamba Pazarı’nda vatandaşlara bire bir kendisi duyurdu. Ziyareti sırasında Başkan Özakcan, pazarcı esnafın ve alışveriş yapan vatandaşların talep ve sorunlarını dinleyerek gerekli birim amirlerine talimat vererek sorunları çözdü.

BAŞKANIN KIRATLI AFİŞİNİ BAĞRINA BASTI
Vatandaşın yoğun sevgi ve ilgisiyle karşılaşan Başkan Özakcan’a pazarcılar; “Başkanım içiniz rahat olsun, biz her zaman sizin yanınızdayız, arkanızdayız. Sizin gibi dürüst bir başkanımız olduğu için çok mutluyuz. Şundan emin olun ki 31 Mart ta kıratın böğrüne mührümüzü basacağız. Her zaman sizin yanınızda olacağız diyerek elinde bulunan Başkan Özakcan fotoğraflı Kıratı bağrına bastı.

ÖZAKCAN’A DEMİREL BENZETMESİ

Süleyman Demirel’in bu ülke için önemli bir siyasi değer olduğunu ve böyle bir değeri kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşadıklarını belirten bir pazarcı esnafı ise; “Aydın özünde demokrattır. Sizi böyle görünce aynı Süleyman Demirel’e benziyorsunuz. Nasıl Süleyman Demirel’i çok seviyorsak sizi de o kadar çok seviyoruz. Hani Demirel’in bir meşhur sözü vardı “Takılın Peşimize” bizde sizin peşinizdeyiz daima arkanızdan geleceğiz” dedi.

“EFELER 1 NİSAN SABAHI YİNE MESUT OLACAK”
Pazarcı esnafına hayırlı işler dilerken alışveriş yapan vatandaşlara da hayırlı pazarlar dileyen Başkan Özakcan,” Vatandaşlarımızda oluşturduğumuz memnuniyet ve güven duygusu bizleri mutlu ediyor. Demokrat Parti’den aday olduğumu bire bir anlatmak için Pazar yerlerimizi ziyaret ediyorum. Ama görüyorum ki vatandaş bunu çoktan öğrenmiş, bize yapılan haksızlıkları görmüş. Anlıyoruz ve inanıyoruz ki Efeler 1 Nisan sabahı yine mesut olacak” dedi.  SEMİH BAŞKAR

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi