Efeler Gazetesi

Özakcan’dan işçilerine 200 TL zam ve sendika sözü

Özakcan’dan işçilerine 200 TL zam ve sendika sözü
01 Şubat 2019 - 17:36

Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan, önümüzdeki süreçte, belediyede çalışan taşeron işçilerin maaşlarına 200 lira zam ve personelin sendikal haklarına kavuşturulması sözünü verdi. Efeler Belediye Başkanı ve Demokrat Parti Efeler Belediye Başkan Adayı Mesut Özakcan, belediye hizmet binası önünde, belediyede görev yapan taşeron işçilere seslendi.

Efeler Belediyesi’nin 2014’te sıfırdan oluşturulduğunu hatırlatan Özakcan, 5 yıllık süre zarfında gerçekleştirdikleri çalışmalarla ilçe halkında büyük bir memnuniyet ve güven yarattıklarını dile getirdi. Bu konuda belediyede çalışan personelin rolünün de büyük olduğunu vurgulayan Özakcan, “Sıfırdan oluşturduğumuz Efeler Belediyesi olarak Efeler halkına çok yüksek bir güven ve memnuniyetle hizmet ettik. Biriz, beraberiz, büyük bir aileyiz derken her birinizi ben ailenin bir ferdi, ailenin bir bireyi olarak gördüm. Sizlerden de aynı anlayışı, saygıyı, sevgiyi, özverili çalışmayı gördüm. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

“MUTLAKA VERECEĞİM”

Halkın sosyal ve ekonomik sorunlarından söz eden Özakcan, örgütlü toplumun önemine vurgu yaparak, “Bu anlamda sizlere önümüzdeki bu süreçte tüm arkadaşlarıma, bugüne kadar belediyemizin imkanlarını en iyi şekilde kullanmak için gayret gösterdim. Önümüzdeki dönemde de bu kanun hükmünde kararname dışında 200 TL daha tüm işçi kardeşlerime artı bir ödeme yapacağımın bilinmesini istiyorum” diye konuştu. Taşeron çalışanların belediyenin bir parçası olduğunu anlatan Özakcan, “Efeler Belediyesi olarak sizlere demokrasinin gerektirdiği şartlar içinde kesinlikle örgütlü hakların da savunulması adına sendikal haklarınızın da mutlaka verileceğini ve uygulayacağımızı mutlaka bilmenizi isterim” ifadelerini kullandı.

İTTİFAK ADAYLARINI ELEŞTİRDİ

Konuşmasında Millet İttifakı’nın ve Cumhur İttifakı’nın Efeler adaylarını da eleştiren Özakcan, şöyle devam etti: “Cumhuriyet tarihinin hiçbir döneminde görmediğimiz, yaşamadığımız bir yerel seçime gidiyoruz. Efeler’de de önümüzdeki 31 Mart’a bir yerel seçim yaşayacağız. İttifaklarla oluşan adayların ortaya çıkarıldığı bir seçim yaşayacağız Efeler’de. Her iki ittifakın gösterdiği adayın da kamuoyunun içine sinmediğini, muteber görülmediğini biliyoruz. Benim mensubu bulunduğum partiden aday gösterilmeyişim dolayısıyla da herkes, özellikle parti camiası, ‘Mesut Özakcan’a bir tokat daha vururuz, o zaten sesini çıkarmaz. Bir kenara çekilir, biz de yolumuza bakarız’ diye düşündü. Ama Efeler halkına sahip çıkmak için, sizlere ve demokrasiye sahip çıkmak için Demokrat Parti’den 31 Mart’ta Efeler Belediye Başkan adayınız olarak tekrar huzurlarınızda olacağım.”

Belediyenin önünü dolduran çok sayıda işçi ise ‘İşçinin babası Mesut Başkan’ sloganlarıyla ve alkışlarla Özakcan’a destek verdi. Belediye binasına da Özakcan’ın fotoğrafının bulunduğu, ‘Hizmete devam’ yazılı dev pankart asıldığı görüldü. SEMİH BAŞKAR

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi