Efeler Gazetesi

“Kadın Sağlığı Eğitim Projesi” nin tanıtımı Buharkent İlçesinde yapıld

“Kadın Sağlığı Eğitim Projesi” nin tanıtımı Buharkent İlçesinde yapıld
21 Mart 2023 - 23:30

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy’un eşi Hülya Aksoy Hanımefendi’nin koordinatörlüğünde İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen ve kadınların sağlığını korumak ve yaşam kalitelerini yükseltmek amacıyla hayata geçirilen “Kadın Sağlığı Eğitim Projesi”nin eğitim toplantısı Buharkent’te gerçekleştirildi.

Buharkent Belediyesi Yüzme Havuzu Tesislerinde gerçekleştirilen toplantıya; Hülya Aksoy Hanımefendi, Buharkent Kaymakamı Alper Açıkgöz ve Eşi Kübra Açıkgöz, Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol’un eşi Hafize Erol, İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Uzm.Dr. Gülnur Saruhan, Buharkent İlçe Entegre Hastanesi Başhekimi Uzm.Dr. Aybüke Yanık Barışkan ve vatandaşlar katıldı.

Konuşmaların ardından Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Gülnur Saruhan tarafından; Meme Kanseri, Serviks(rahim ağzı) kanseri, Kolorektal (Kalın Bağırsak) kanseri, Kadın Üreme Sağlığı, Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar, Sigara, Uyuşturucu, Teknoloji Bağımlılığı ve Sağlığa Zararları, Sağlıklı Beslenme, Obeziteden Korunma ve Diyabet, Normal Doğum ve Emzirmenin Önemi, Organ Bağışı ve Önemi, Akılcı İlaç Kullanımı, Kadına Yönelik Şiddet vb. kadın sağlığı ile ilgili eğitim sunumu gerçekleştirildi ve sorular cevaplandırıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi