Efeler Gazetesi

İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı, Aydın’da

İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı, Aydın’da
01 Şubat 2019 - 17:56

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, bir dizi temas ve incelemede bulunmak üzere Aydın’a geldi. Valiliği ziyaret eden Çataklı, İl Değerlendirme Toplantısı’na katıldı.

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, bir dizi temas ve incelemede bulunmak üzere Aydın’a geldi. Çataklı’nın ilk durağı valilik oldu. Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger ve kent protokolü tarafından valilik girişinde karşılanan Çataklı, şeref defterini imzaladı. 

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Çataklı, “İçişleri Bakanlığı olarak terörle mücadeleden, göç, nüfus ve vatandaşlık işlerine, afet ve acil durum yönetimine kadar hem devletimizin ve milletimizin bekası açısından hem de vatandaşımızın günlük hayatına doğrudan dokunan çok geniş bir alana hizmet üretiyoruz. Bu hizmetlerin vatandaşın memnuniyetini esas alarak, etkin, verimli ve hızlı sürdürülebilmesi açısından bir izleme değerlendirme sistemimiz var. Bu çerçevede, bakan yardımcılarımız başkanlığında oluşan heyetlerle illerimizi ziyaret ediyoruz” dedi. 

“TEDBİRLERİ YERİNDE GÖRECEĞİZ” 

Merkezden il ve ilçelere doğrudan bilgi akışını sağlamayı hedeflediklerini belirten Çataklı, taşradaki istek ve beklentileri dinlemek ve birinci elden temin edilmesini hayata geçirmek için çalıştıklarını dile getirdi. Sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle de görüşeceklerini kaydeden Çataklı, “Göç Genel Müdürümüz, Emniyet, Jandarma, Sahil Güvenlik ve AFAD’dan daire başkanı arkadaşlarımız buradalar. Sayın Valimizle istişarelerde bulunacağız. Başta güvenlik konuları olmak üzere bakanlığımızın faaliyet alanlarıyla ilgili değerlendirmeler yapacağız. Aydın, aynı zamanda düzensiz göç açısından da bizim için oldukça önemli bir ilimiz. Bu çerçevede özellikle, Didim Sahil Güvenlik Bot Komutanlığı’nı ziyaret ederek sahil güvenlikle ilgili alınmış tedbirleri ve alınabilecek tedbirleri yerinde görüp değerlendirme imkanımız olacak” ifadelerini kullandı. 

“HARFİYEN UYGULAMAYA ÇALIŞIYORLAR” 

Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger de Çataklı ve heyetine ‘hoşgeldiniz’ dileklerini iletti. Aydın’ın asayiş açısından son derece düzgün bir kent olduğunu dile getiren Köşger, “Arkadaşlarımız, merkezden gelen talimatları harfiyen uygulamaya çalışıyor” ifadesini kullandı. Açıklamaların ardından ‘İl Değerlendirme Toplantısı’ gerçekleştirildi. Toplantıya, İçişleri Bakanlığı yetkilileri, Aydın İl Jandarma Komutanı Albay Mesut İnan ve Aydın İl Emniyet Müdürü Dr. Rahmi Baştuğ da katıldı. HABER MERKEZİ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi