Efeler Gazetesi

CHP’li Yıldız’dan iktidara şehir hastanesi çağrısı

CHP’li Yıldız’dan iktidara şehir hastanesi çağrısı
17 Nisan 2022 - 1:54

CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, Tarım ve Orman Bakanlığı’na, Aydın Şehir Hastanesi’nin altyapı ve yollarına ilişkin planları onaylamaları çağrısında bulundu.

TBMM Genel Kurulu’nda söz alan CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, Aydın Şehir Hastanesi’nin altyapı ve yollarıyla ilgili planların onaylanması konusunda Tarım ve Orman Bakanlığı’na çağrıda bulundu.
AK Parti’nin vaat vermeyi çok sevdiğini söyleyen Yıldız, “Aydın’ımızda da 2002 yılında, AK Parti kurulduğunda geldiğinde Aydın’ın en büyük sorunu olan hastaneyi yapacağının, devlet hastaneleri yapacağının sözünü verdiler. Aydınlılar, tam on sekiz yıl boyunca bekledik, on sekiz yıl boyunca. 2011’de, seçimden önce, Aydın büyükşehir olmadan önce Aydın sınırlarının dışında 139 dönüm bir yer var, Özel İdareyle beraber orada hastane yerini tespit ettiniz. Yine, Özel İdare, Valilikle beraber imar durumu çıkarıp emsal katsayısı 1.0 koydunuz; yine temel atılmadı. 2014’te Aydın Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet Halk Partisinin eline geçtikten sonra orada bir çalışma yaparak getirdiniz, şunu dediniz: ‘Emsal katsayısı 1.0 yetmez, 1.3 yapalım. Kat yüksekliği serbest.’ dediniz, Hem Efeler Belediyemiz hem de Büyükşehir Belediyemiz onayladı. İhtiyaç var mıydı? Vardı tabii ki. Bütün Aydın halkı, bu hastaneyi on sekiz yıldır bekliyoruz” dedi.
“BÜYÜKŞEHİR ONAYLADI”
Hastanenin temelinin 2020 yılının Kasım ayında atıldığını anımsatan Yıldız, “O bölgede yollar yok, altyapı yok, arıtma yok. Bir yazı yazıyorlar Büyükşehrimize ‘Buranın altyapısını ve yollarını yapın’ diye. Büyükşehir de Sağlık Bakanlığına bir yazı yazıyor, diyor ki: ‘Ben buraların yollarını yapacağım ama buranın imarı yok, 18 uygulamasını nasıl yapacağım?’ diye apar topar Vali’nin kontrolünde Çevre ve Şehircilik İl Müdürü, Tarım İl Müdürü beraber bir çalışma yapıyorlar Büyükşehre sunuyorlar. Büyükşehir bunu kabul ediyor ve en son, Çevre ve Şehircilik Bakanlığına geliyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığında onaylanıyor. En son Tarım Bakanlığına gidiyor. Şimdi, ben özellikle AK Parti milletvekillerine soruyorum: Bir yıldan beri dosya orada. Neden acaba imzalanmıyor? O imarı biz yapmadık ki. Tarım İl Müdürü çalışması var. O da zaten burada. Tekrar ediyorum, aynı tarihte kendileri hazırlamış Büyükşehir Belediyesi’ne göndermişler. Büyükşehir Belediyesi de onaylamış” ifadelerini kullandı.
“ÇERÇİOĞLU, ŞU AN YAPMAYA HAZIR”
Bekir Pakdemirli’nin Tarım ve Orman Bakanı olduğu dönemde dosyayı bir yıldan beri imzalamadığını ancak şu anda bakanın değiştiğini hatırlatan Yıldız, şöyle konuştu:
“Ben buradan sesleniyorum, Aydınlıların adına sesleniyorum: Altyapı yapmak istiyorsanız, yolları yapmak istiyorsanız acilen Tarım Bakanlığı bu dosyayı imzalasın Büyükşehre göndersin. Aksi takdirde 2023’te hastaneyi açacaksınız; altyapı yok, kanalizasyon yok, yolu yok. Bunu iyi dinleyin, yolu yok. Yani siz alışkınsınız, Süleyman Soylu diyor ya: ‘Siz yıkın, arkada kanun gelir.’ Cumhuriyet Halk Partisi Belediyeleri olarak kanun dışı hiçbir şey yapmayacağız. Eğer çok istiyorsanız Çevre ve Şehircilik Bakanlığına sesleniyorum, altyapıyı yapsın; Ulaştırma Bakanlığına, Karayollarına sesleniyorum, gelin yolları yapın. Aksi takdirde, 2023’te açacağınız o hastanenin -on sekiz yıldan beri bekliyoruz- yolları ve altyapısı yok. Yapmayacaksanız, o zaman o projeyi onaylayın, gönderin. Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu şu an yapmaya hazır.” YENİ KIROBA

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi