Efeler Gazetesi

Çerçioğlu fark attı

Çerçioğlu fark attı
01 Nisan 2024 - 9:08

Aydınlılar, önümüzdeki 5 yıl boyunca görev yapacak yerel yöneticileri belirlemek üzere sandığa gitti. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışını Başkan Özlem Çerçioğlu, üçüncü kez kazandı. Efeler, Nazilli, Söke, Didim ve Kuşadası başta olmak üzere 12 ilçenin belediye başkanlığını da CHP kazandı.

Aydınlılar, 31 Mart yerel seçimlerinde sandığa giderek gelecek 5 yıllık dönemde görev yapacak yerel yöneticilerini seçti.

Resmî olmayan sonuçlara göre, 2009’da Aydın Belediye Başkanı, 2014 ve 2019’da da Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen mevcut Başkan ve CHP adayı Özlem Çerçioğlu, bir kez daha seçmenden yetki aldı. Başkan Çerçioğlu yüzde 51 oy alırken, en yakın rakibi Cumhur İttifakı adayı Mustafa Savaş yüzde 37 oyda kaldı.

CHP 12, AK Parti 4, MHP ise bir ilçede belediye başkanlığını kazanırken İYİ Parti, hiçbir ilçede belediye başkanlığı alamadı.

Efeler ‘Yetişkin’ dedi

Efeler’de de seçimin galibi CHP’li Anıl Yetişkin oldu. Yetişkin’i MHP’li Burak Pehlivan ile İYİ Parti’den aday olan Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay izledi.

CHP, Aydın’ın ikinci büyük ilçesi konumundaki Nazilli’de de ipi önde göğüsledi. Dr. Ertuğrul Tetik, Nazilli’nin yeni başkanı oldu.

KOÇARLI VE KUYUCAK’TA KIYASIYA YARIŞ

Dışişleri Bakanı Fidan, Suudi mevkidaşı Ferhan ile telefonda görüştü

Dışişleri Bakanı Fidan, Suudi mevkidaşı Ferhan ile telefonda görüştü

Söke’de CHP’li Mustafa İberya Arıkan, Kuşadası’nda CHP’li Ömer Günel, Didim’de CHP’li Hatice Gençay,

Çine’de CHP’li Mehmet Kıvrak, Germencik’te CHP’li Burak Zencirci ipi önde göğüsledi. Koçarlı’da CHP adayı Özgür Arıcı, AK Parti adayı Nedim Kaplan’ın 2 puan önündeydi. Kuyucak’ta da CHP’li Uğur Doğanca ile AK Parti’li Metin Ertürk arasında da başa baş yarış söz konusuydu.

İPİ ÖNDE GÖĞÜSLEDİLER

AK Parti, Köşk’te mevcut Başkan Nuri Güler’le, İncirliova’da da mevcut Başkan Aytekin Kaya’yla, Buharkent’te de mevcut Başkan Mehmet Erol’la seçim yarışını kazandı. Geçen dönem MHP’den aday olarak seçilen Karpuzlu Belediye Başkanı Hilmi Dönmez bu kez AK Parti adayı olarak seçimi kazandı. Sultanhisar’ın 10 yıllık CHP’li Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya ise koltuğu MHP’li Hüseyin Özer’e kaptırdı. CHP’nin yönetimindeki Yenipazar’da da CHP’li Malik Ercan seçimin kazananı oldu.

2019’DA KAPTIRDIĞI KOLTUĞU GERİ ALDI

Karacasu’da da 2009 – 2019 döneminde belediye başkalığı yapan CHP’li Mustafa Büyükyapıcı, 2019’da MHP’ye kaptırdığı koltuğu bu seçimde geri aldı.

Sonuçların açıklanmaya başlanmasıyla birlikte CHP’liler, partilerinin il ve ilçe merkezlerine akın etti. Hareketliliğin yaşandığı yerlerin başında da Efeler geldi. CHP Efeler İlçe Başkanlığı’na akın eden partililer, yarışı önde götüren CHP Efeler Belediye Başkan adayı Anıl Yetişkin’e alkış ve sloganlarla destek verdi.

BÜYÜK SEVİNÇ YAŞANDI

CHP’li Yetişkin de yarışı önde götürmenin sevincini eşi Yeşim Yetişkin, parti yöneticileri ve üyeleriyle paylaştı. Parti önünde meşaleler yakan Yetişkin destekçileri zafer coşkusunu yaşadı.  YENİ KIROBA

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi