Efeler Gazetesi

“BİZ KADINLAR” ŞİDDETE KARŞI SAHNE ALDI

“BİZ KADINLAR” ŞİDDETE KARŞI SAHNE ALDI
30 Kasım 2021 - 15:04

Efeler Belediyesi ve Efeler Kent Konseyi iş birliğiyle Uluslararası Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü kapsamında hazırlanan “Biz Kadınlar” isimli oyun Efelerli tiyatroseverler ile buluştu. Kadına şiddet sorunu sanatçıların göz alıcı performanslarıyla gözler önüne serildi.

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın göreve gelmesiyle kadın hakları konusunda birbiri ardına sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştiren Efeler Belediyesi, ilçedeki sivil toplum kuruluşlarıyla ortaklaşa çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Efeler Kent Konseyi ile ortaklaşa sahnelenen tek perdelik tiyatro oyunu “Biz Kadınlar”, Aydın Kültür Merkezi Hidayet Sayın Sahnesi’nde perdelerini açtı. Serkan Fırtına’nın yazdığı, Büşra Elmaskaya’nın yönettiği; Tuncer Candan, Büşra Elmaskaya, Özge Çelik, Funda Aksoy ve İbrahim Gergin’in rol aldığı “Biz Kadınlar” salonu tamamen dolduran izleyiciler tarafından çok beğenildi. Oyunun bazı bölümlerinden çok etkilenen kadın seyircilerin beğenilerine gözyaşları da eşlik etti.

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NE DİKKAT ÇEKTİLER

Biz Kadınlar, kadınlara yönelik fiziksel, psikolojik ve cinsel şiddeti tüm çıplaklığıyla yansıttı. Finalde açılan “İstanbul Sözleşmesi Yaşatır” yazılı pankart ile salon seyircilerin alkışlarıyla yankılandı. Oyunun sona ermesinin ardından Efeler Belediye Başkan Vekili Abidin Arslan ve Efeler Kent Konseyi Başkanı Perihan Yıldırım, sanatçılara çiçekler takdim ederek böylesi önemli bir toplumsal soruna tiyatronun dilini kullanarak dikkat çektikleri için teşekkürlerini sundu.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi