Efeler Gazetesi

BAŞKAN ÖZCAN: “ROL KAPMAYA, ALGI OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYORLAR”

BAŞKAN ÖZCAN: “ROL KAPMAYA, ALGI OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYORLAR”
05 Şubat 2021 - 14:38

CHP Söke İlçe Başkanı Ali Kemal Özcan, Söke’de yapımı devam eden Sarıçay Barajı üzerinden rol kapmaya ve algı oluşturmaya çalışanları eleştirdi. Sarıçay Barajı’nın maliyetini DSİ ile imzalanan protokol nedeniyle Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından ödeneceğini söyledi.

Yazılı bir açıklama yapan Başkan Özcan, “Söke ilçemizde yapımına devam eden Sarıçay Barajı’na Ak Partili siyasetçi arkadaşlar sanki yatırımı kendileri yapıyormuş gibi anlatıyorlar. Barajı biz yapıyoruz algısı yaratmak için milletvekili ve yöneticileri açıklama yarışına girmişler halkımıza yalan yanlış bilgi veriyorlar. Yaptıkları açıklamalara da kendilerinden başka kimse inanmıyor. Defalarca anlatmama rağmen mevzuyu anlamak istemiyorlar çünkü bu işlerine gelmiyor, halkı yanıltmaya çalışmak algı oluşturmak işlerine geliyor” dedi.

“Barajı Aydın Büyükşehir Belediyesi yapıyor”

Sarıçay Barajı’nın tüm maliyetinin Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılandığını vurgulayan Başkan Özcan, “Sarıçay Barajı’nı Aydın Büyükşehir Belediyesi yapıyor. 600 milyon TL’ye yakın yatırım maliyeti olan Sarıçay Barajı’nın tüm bedeli Aydın Büyükşehir Belediyesi ile DSİ arasında imzalanan protokole istinaden Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından yani Aydın halkı tarafından ödenecektir. Bakın ne kadar sade ve anlaşılır bir dille anlattım” dedi.

Başkan Özcan şöyle devam etti:  “Aramızda bir protokol var, gelin bu protokolü iptal edelim, Sarıçay Barajı’nın bedelini Aydın Büyükşehir Belediyesi, Aydın halkı ödemesin. Ak Partinin Aydın iline bir yatırımınız olsun. Size bir örnek vereyim. Bir ev alıyorsunuz ve bankadan 500 bin TL kredi çekiyorsunuz. Kredi taksitlerinizi ödüyorsunuz ve evde oturuyorsunuz. Şimdi soruyorum size bu evin sahibi krediyi çekip taksitleri ödeyen mi, yoksa evi yapan müteahhit mi? Sorunun cevabı krediyi çekip taksitleri ödeyen evde oturan, evi satın alan kişi. Bu konu bu kadar basit ama AKP’liler bunu bir türlü anlamak istemiyor çünkü işlerine gelmiyor. İkizdere Barajı için şu ana kadar Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden, Aydın halkından 72 milyon TL para ödendi. Bu bedel vatandaşlardan toplanan su paraları ile ödendi. Tekrar söylüyorum eğer AKP olarak bu barajları biz yapıyoruz, maliyetini hükümet karşılıyor diyorsanız İkizdere Barajı için ödenen 72 milyon TL parayı Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne, Aydın halkına iade edin.” HABER MERKEZİ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi