Efeler Gazetesi

Başkan Çankır’dan MHP’ye tepki

Başkan Çankır’dan MHP’ye tepki
16 Ağustos 2020 - 1:19

CHP İl Başkanı Ali Çankır MHP Söke İlçe Teşkilatı’ndan üyelere gönderilen kısa mesajda, temizlik işçisi alımı alımına dair başvurular için partinin adres gösterilmesine tepki gösterdi.

MHP Söke İlçe Başkanlığı’nın partililere gönderdiği kısa mesajda, okullarda temizlik işçisi olarak görev almak isteyen kişilerin başvurularını parti binasına yapmaları çağrısında bulunulması Millet İttifakı’nın tepkisine neden oldu.

CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, yaptığı yazılı açıklamada, “MHP Söke İlçe teşkilatı okullara alınacak personellerle ilgili üyelerine SMS atarak müracaat merkezinin ilçe teşkilatı olacağını duyurmuş. Artık Türkiye’de liyakat kelimesinin önemi ve anlamı kalmadığı gibi yandaşlık, yanlılık ve torpilde uzmanlaşan aynı zamanda bu konuda sınır tanımayıp hak yemekten korkmayan bir zihniyet ile mücadele ediyoruz. MHP Söke İlçe Teşkilatı ne zamandan beridir İŞKUR gibi hizmet vermeye başladı? Devletin kamu kurum ve kuruluşlarına sınav soruları verilerek, en düşük puanla yerleştirilenlerini gördüğümüz bu düzene Cumhur İttifakı ortağı MHP’de ayak uydurmaya başlamış” ifadelerini kullandı.

“ŞAŞIRMAYACAK DURUMDAYIZ”

İlçe başkanının attığı mesajın İl Başkanı Haluk Alıcık’ın bilgisi dışında olmasının mümkün olmadığını savunan Çankır, “Sayın Alıcık dönemlerinde demek ki işler böyle dönüyor olmalı ki halk bu düzene dur demek için Nazilli’de gerekeni yaptı. Biat kültürü Cumhur İttifakı ortaklarında var olduğu ve yerleştiği bu olayla resmi olarak tescillenmiştir” yorumunu yaptı.

Açıklamasında AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz’u da eleştiren Çankır, “Sizde işler böyle mi yürüyor Sayın Yavuz? İktidar milletvekili olarak artık kapatın İŞKUR’u parti binalarında yürütün başvuruları. Bir tek yapmadığınız o kaldı, emin olun onu dahi yapsanız şaşırmayacak durumdayız. Bütün kadroları torpille doldurduğunuz için bütün kurumlar işleyemez ve yönetilmez hale geldi. Dışarda hakkını yediğiniz onca gencin, emekçinin ahı ve vebali ile yaşıyorsunuz” sözleriyle tepkisini dile getirdi. SEMİH BAŞKAR

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi