Efeler Gazetesi

Başak Eğitim Hizmetleri ile FABA arasında iş birliği protokolü imzalandı

Başak Eğitim Hizmetleri ile FABA arasında iş birliği protokolü imzalandı
12 Aralık 2022 - 14:37

Başak Eğitim Hizmetleri ile Farklı Bakış Eğitim, Kültür ve Araştırma Derneği (FABA) arasında öğrenci ve velililere eğitim öğretim kapsamı dâhilinde workshoplar, seminerler ve atölyelere yönelik iş birliğini kapsayan protokol imzalandı.

Başak Eğitim Hizmetleri Kurucu Temsilcisi F. Alp Ayaydın ve Dernek Başkanı Prof. Dr. Mesut Kırmacı ve Proje Koordinatörü Nazar Acar katılımıyla gerçekleşen imza töreni Özel Aydın Başak Koleji’nde gerçekleşti.

PROJE ÇALIŞMALARI YAPILACAK

Protokole göre, Aydın Özel Başak Koleji ve Başak Anadolu Lisesi öğrencilerine, FABA eğitimin geliştirilmesi doğrultusunda öneriler paylaşacak, planlama yaparak uygulayacak.

FABA ile Başak Koleji arasında bilimsel veya teknolojik araştırmalara yönelik proje çalışmaları yapılacak. FABA ile Başak Koleji’nin birlikte gerçekleştirecekleri projelere dayalı makale ve bildiri çalışmaları yapılacak.

“GEREKLİ DESTEĞİ SAĞLAYACAĞIZ”

Başak Eğitim Hizmetleri Kurucu Temsilcisi F. Alp Ayaydın imza töreninde “Kurumsal iş birliklerimizi eğitim sektöründen gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Bu protokole göre öğrencilerimizin araştırma ve geliştirme konusunda bilinç oluşturmaları ve bu konuda harekete geçmeleri için gerekli desteği sağlayacağız. Doğa ile olan ilişkimiz insanı insan yapan faktörlerin başında gelir. Bugünün dünyasında doğayla ilişkisi kesilmiş bireylerin bedensel ve ruhsal sağlığı tartışmaya açık hale gelmiştir. Aynı zamanda doğayı doğru tanımamız teknolojik gelişmelerinde ilham kaynağı olması sebebiyle büyük önem arz etmektedir. Mesela günümüzde profesyonel yüzücüler köpek balığı derisini taklit eden bir mayo tasarıma sahiplerdir. Yine benzer bir şekilde radar sistemleri yarasalardan esinlenerek geliştirilmiştir. Bazı bitkilerin daha fazla güneş ışığı alabilmek için hareket edip güneşe doğru dönmesini, bugünün yeni solar enerji panellerinde gözlemlemekteyiz. Bunlar yalnızca birkaç örnektir. Bu anlamda değerli akademisyenlerimizden oluşan FABA derneğiyle çalışacak olmaktan mutluluk duyuyor, FABA Derneği Başkanı Prof.Dr.Mesut Kırmacı’ya iş birliklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.” dedi.

Dernek Başkanı Prof. Dr. Mesut Kırmacı, Başak Eğitim Hizmetleri yaptıkları iş birliği protokolünden duydukları memnuniyeti dile getirdi. HABER MERKEZİ

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi
Nethas Bilişim