Efeler Gazetesi

ANNE-BABA ÇOCUK MERKEZİ MİNİKLERİ EĞİTİM HAYATINA HAZIRLIYOR

ANNE-BABA ÇOCUK MERKEZİ MİNİKLERİ EĞİTİM HAYATINA HAZIRLIYOR
01 Şubat 2023 - 14:38

Kuşadası Belediyesi tarafından çocukların kişisel gelişimlerine ve ebeveynlerin bilinçlenme sürecine katkıda bulunmak amacıyla kente kazandırılan ‘Anne-Baba Çocuk Merkezi’nde’ eğitim ve atölye çalışmaları devam ediyor. Merkezde haftada 2 gün ücretsiz olarak düzenlenen okul öncesi eğitiminde uzmanlar 3-6 yaş arası çocukları okul hayatına hazırlıyor.

İkiçeşmelik Mahallesi’nde bulunan Cafer Kotan Parkı’ndaki Güler Aydın Sosyal Tesisi’nde Kuşadası Belediyesi tarafından açılan Anne-Baba Çocuk Eğitim Merkezi, her hafta salı ve perşembe günleri 3-6 yaş arasındaki minikleri misafir ediyor. Merkezde, uzman eğitmenler eşliğinde minikler için ücretsiz olarak bilişsel ve zihinsel gelişimlerini geliştirmeye yönelik eğitim ve atölye çalışmaları düzenleniyor. 10:00-12:-00 ve 14:00-16:00 saatleri arasında gerçekleştirilen atölyeler sayesinde çocuklar, akranlarıyla birlikte kaliteli zaman geçirirken bir yandan da eğitim hayatına daha donanımlı başlamaları için gerekli olan bilgileri öğrenme imkanı buluyor.

GÖKKUŞAĞI YAPTILAR

Anne-Baba çocuk Merkezi’nde son olarak düzenlenen okul öncesi eğitiminde, miniklere gökkuşağının nasıl oluştuğu anlatıldı. Daha sonra çocuklar el, göz ve koordinasyon becerilerinin gelişmesi için renkli kağıtlar kullanarak gökkuşağı resimleri yaptı. Çocukların yanı sıra ebeveynler için de hafta içi her gün atölye ve eğitimlerin gerçekleştirildiği merkeze kayıt için başvuruların 444 71 14 numaralı telefon üzerinden yapılması gerekiyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi