Efeler Gazetesi

514 SÜRÜCÜNÜN EHLİYETİNE EL KONDU

514 SÜRÜCÜNÜN EHLİYETİNE EL KONDU
04 Ekim 2022 - 18:42

Aydın’da İl Emniyet Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekiplerce Eylül ayında gerçekleştirilen trafik denetimlerinin bilançosu açıklandı.
Aydın Valiliğinden yapılan açıklamada, “Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Valiliğimizin gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından 2022 yılı Eylül ayı içerisinde toplam 154 bin 897 araç kontrol edilmiş olup, bunlardan kusurlu bulunan 26 bin 21 araca 17 milyon 420 bin 657 TL para cezası tatbik edilmiştir” denildi.
514 SÜRÜCÜNÜN EHLİYETİNE EL KONDU
Eylül ayı içerisinde yapılan denetimler sonucu kusurlarından dolayı 357 sürücüye ve bin 266 araç trafikten men edilirken, 514 sürücünün ehliyetine el konulduğu aktarıldı. Ayrıca açıklamada, “Alınan tüm bu etkin önlemlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2022 Eylül ayı içerisinde İlimiz sınırlarında toplam 328 maddi hasarlı, 438 yaralamalı ve 4 ölümlü olmak üzere toplam 770 trafik kazası meydana gelmiştir. Bu kazalarda toplam 583 vatandaşımız yaralanmış, 4 vatandaşımız maalesef hayatını kaybetmiştir bilgisi verildi.
Söz konusu açıklamada, “Valiliğimizce, ilimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülecektir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Trafik kazalarının azalması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü araç kullanmamaları, kural ihlali yapanların ise 112 nolu Acil Çağrı Merkezi telefonuna ihbar edilmeleri hususlarında vatandaşlarımızın bilgisine, desteklerine büyük ihtiyaç vardır” İfadelerine yer verildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi
Nethas Bilişim