Efeler Gazetesi

Yavuz: “Muhalefetin ekonomideki başarılara sessizliği manidar”

Yavuz: “Muhalefetin ekonomideki başarılara sessizliği manidar”
27 Temmuz 2022 - 23:43

AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, Türkiye ekonomisinin uluslararası tahmin kuruluşlarının çok üzerinde performans göstererek dünyanın en güçlü 10 ekonomisi olma hedefine ilerlediğini söyledi. Tüm dünyanın ülkemizin yeni ekonomi politikasını konuştuğunu belirten Yavuz, “Muhalefetin bunlara sessiz kalması manidardır” dedi.

IMF’nin küresel ekonomik büyüme tahminlerinde Avrupa Bölgesini yüzde 2,8’den yüzde 2,6’ya, Çin’i yüzde 4,4’ten yüzde 3,3’e, ABD’yi yüzde 3,7’den yüzde 2,3’e düşürürken Türkiye ekonomisine ilişkin büyüme tahminlerini 2022 yılı için yüzde 2,7’den yüzde 4’e, 2023 için ise yüzde 3’ten 3,5’e yükselttiğini dile getiren milletvekili Yavuz, Türkiye ekonomisinin yükselen bir yıldız olduğunu ifade etti.

SİYASETLERİ YALANLAR ÜZERİNDEN ALGI OLMUŞ

Ekonomideki gelişmelere muhalefetin sessiz kaldığını ifade eden Yavuz, şunları kaydetti: “Bu değerler ile Türkiye ekonomisi uluslararası kuruluşların tahminlerinin oldukça üzerinde performans gösterirken, yeni ekonomi politikasıyla dünyanın en güçlü 10 ekonomisi olma hedefini tüm dünya konuşurken, muhalefetin tüm bunlara sessizliği manidardır. Gönül ister ki, dünyanın içerisinde bulunduğu bu zorlu dönemde, üretim merkezli yaklaşımımızda bir ve beraber olunsun. İktidara muhalif olmak ile milletin ve devletin büyümesine muhalif olmanın farklı şeyler olduğunu ne zaman anlayacakları merak konusudur. Doğru olmadığı kanıtlarla ortaya konan birçok olayda dahi yalanlar üzerinden algı oluşturarak, yapılan her icraati sorgusuz sualsiz kötü bir olaymış gibi sunarak siyaset yolları aramak muhalefetin olmazsa olmazları arasına girmiştir.”

KALKINMAYI TOPLUMUN HER KADEMESİNE YAYMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

“SİHA’sını, İHA’sını, aşısını, arabasını, tankını kendisi yapan ve dünyaya satan bir Türkiye var” diyen Yavuz, “Ekonomiyi doğrudan etkileyen pandemi ile üç yıl geçirilmişken, kuzeyimizde devam eden bir savaş mevcutken, güneyimizdeki problemleri herkes biliyorken tüm bunlara rağmen ihracat, üretim, yatırım ve istihdam temellerinde büyüyen ekonomimizle kalkınmayı toplumun her kademesine yaymak için durmadan çalışıyoruz. Bugün hamdolsun, içeriden ve dışarıdan karamsarlık pompalayanlara rağmen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, bir yanda SİHA’sını, İHA’sını, aşısını, arabasını, tankını kendisi yapan ve dünyaya satan bir Türkiye var. Diğer yanda tüm bu başarılara karşı muhalefet eden bir 6’lı masa var. Aziz milletimizin takdirine bırakıyorum” diye konuştu. HABER MERKEZİ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi