Efeler Gazetesi

VALİ AKSOY STOKÇULARA GÖZ AÇTIRMIYOR!

VALİ AKSOY STOKÇULARA GÖZ AÇTIRMIYOR!
11 Nisan 2022 - 23:39

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy’un talimatı ile Aydın’da valilik koordinesinde İlçe Kaymakamlıkları ile Ticaret İl Müdürlüğü ekiplerince haksız fiyat artışı, fiyat etiketi, hal denetimi, stokçuluk denetimleri yapıldı.

Aydın Valiliği koordinesinde son zamanlarda serbest piyasa koşullarını aykırı hareket ederek fiyatlarda piyasa dengesinin üzerinde artış yaşandığı iddiaları üzerine İlçe Kaymakamlıkları ile Aydın Ticaret İl Müdürlüğü ekiplerince piyasa dengesini korumak, iddiaları araştırmak üzere denetim gerçekleştirildi. 1 Nisan ile 11 Nisan tarihleri arasında yapılan denetimlerle ilgili olarak Aydın Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Valimiz Hüseyin Aksoy’un talimatlarıyla; ülkemizde son zamanlarda firmaların serbest piyasa koşullarına aykırı hareket ederek fiyatlarda piyasa dengesinin üzerinde ciddi artışlar yaşandığı iddialarını ilimiz sınırları içinde araştırmak ve piyasa dengesinin korunmasını sağlamak amacıyla denetimler gerçekleştirilmiştir” denildi.
DENETİMLER GÜNLÜK OLARAK DEVAM EDECEK
Söz konusu açıklamada, “01.04.2022 – 11.04.2022 tarihleri arasında Valiliğimiz koordinasyonunda Ticaret İl Müdürlüğü ve İlçe Kaymakamlıklarınca; haksız fiyat artışı ile ilgili 838 firma ve 5 bin 31 ürün, fiyat etiketi ile ilgili 864 firma ve 5 bin 298 ürün, hal denetimi ile ilgili 10 firma ve 86 ürün, stokçuluk ile ilgili 860 firma ve 4 bin 983 ürün denetlenmiştir. Fiyat etiketlerinin uygun olmamasından dolayı 7 firmaya idari para cezası uygulanmıştır. Valiliğimizce yapılan denetimlerde stokçuluk ve fiyat spekülasyonu hususunda herhangi bir olumsuzluğa rastlanmamıştır. Haksız fiyat artışı ve stokçuluğun önlenmesine yönelik ilimizde yapılan denetimler günlük olarak devam etmektedir” ifadeleri kullanıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi