Efeler Gazetesi

ÖZGÜR ÖZEL: “İNSAN SAĞLIĞINI HİÇE SAYIYORLAR”

ÖZGÜR ÖZEL: “İNSAN SAĞLIĞINI HİÇE SAYIYORLAR”
27 Şubat 2021 - 23:32

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, AK Parti kongrelerini, “Anketlerde eriyorlar. ‘Dik duruyoruz, ayaktayız, birlikteyiz, güçlüyüz’ mesajı vermek için insanların sağlığını hiçe sayıyorlar” sözleriyle eleştirdi.

Aydın temasları kapsamında partisinin il merkezini ziyaret eden CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

CHP il binasının yalnızca CHP’lilerin değil, tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ‘baba evi’ olduğunu ifade eden Özel, “Bu evin tapusunda Kemal Kılıçdaroğlu yazmaz. Deniz Baykal da yazmıyordu. Bülent Ecevit de yazmıyordu. Bu evin tapusunda bir kişinin ismi vardır; o da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür” diyerek, vatandaşları CHP il ve ilçe binalarına davet etti.

AK Parti’nin kalabalıklara ev sahipliği yapan il kongrelerini eleştiren Özel, “Tabii hem esnafımız şikâyet etti hem de bütün toplum söylüyor. Kendi koyduğu kurala kendi uymayan bir partiyle, bir devlet partisiyle, parti devletiyle karşı karşıyayız. 35 üyesi olan barolara, ’35 kişi bir araya gelip de başkan seçemezsiniz. Pandemi var, seçimlerinizi ileri tarihe aldık’ diyorlar. Kendileri o şehirlerde 3 bin 500 kişiyle kongre yapıyorlar. ‘El ele tutuşun’ diyor. ‘Maskeni indir yüzünü göreyim’ diyor. ‘Maşallah lebalep dolu’ diyor. Sen burada bunu söyleyince, Rize’de, Trabzon’da, Giresun’da, Osmaniye’de bunu söyleyince İstanbul kongresine talimat veriyorsun. ‘Salgına rağmen lebalep olun’ diyorsun. Oradaki izdiham görüntüleri senin talebinle ortaya çıkıyor. Ortaya çıkacak her ilave vakadan, yaşayacağımız her kayıptan, bu sorumsuzluğun, lokantacıya uyguladığı yasağı kendi ilçe, il örgütüne uygulamayan siyaset anlayışının sorumluluğu vardır” dedi.

“İNSAN SAĞLIĞINI HİÇE SAYIYORLAR”

Özgür Özel, “Anketlerde eriyorlar. ‘Dik duruyoruz, ayaktayız, birlikteyiz, güçlüyüz’ mesajı vermek için insanların sağlığını hiçe sayıyorlar. Esnaf kan ağlıyor, esnafa kural var. Ama siyaseten kaybettiği için kendisine kural yok. Kabul etmemiz mümkün değildir. İstanbul kongresi öyle bir kongre olmuştur ki, izleyen herkesi gerçekten utandırmıştır. Ülkenin Cumhurbaşkanı sıfatını taşıyan kişi, günü geldiğinde ‘83 milyonun Cumhurbaşkanıyım’ diyen bir kişi, yapacaklarını anlatmaya, umut vermeye, bugünkü zor günlerden nasıl çıkılacağını izah etmek yerine ülkenin ana muhalefet partisine hakaret, saldırı, iftira ve küfre dönüştürmüş ve bütün kongreyi böyle geçirmiştir” diye konuştu.

“SİYASİ TÜKENMİŞLİĞİN İTİRAFI”

CHP’yi terörle ilişkilendirmek isteyen söylemlere tepki gösteren Özel, şöyle devam etti: “PKK’nın terör örgütü olduğunu kim bilmiyor? CHP’yi PKK’yla birlikte olmakla suçlayan bir akılla karşı karşıyayız. O PKK ki, Artvin’in Şavşat’ında Genel Başkanımızın konvoyuna silahla saldırmış, Genel Başkanımızın bir önündeki araçtaki askerimizi şehit etmiştir. O terör örgütleridir ki, Adalet Yürüyüşünde Genel Başkanımıza bombalı araç hazırlamışlardır. CHP’yi terörle ilişkilendirmeye çalışmak, hiçbir şey değilse siyasi tükenmişliğin, yok oluşun, iftira dışında sarılacak bir şey bulamamanın itirafıdır.”

Toplantıya, CHP İl Başkanı Ali Çankır, CHP Aydın milletvekilleri Bülent Tezcan ve Hüseyin Yıldız, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, ilçe başkanları ile partililer katıldı.

 

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi