Efeler Gazetesi

ÖZAKCAN: “BENİM MEVKİYE, MAKAMA VE KOLTUĞA İHTİYACIM YOK”

ÖZAKCAN: “BENİM MEVKİYE, MAKAMA VE KOLTUĞA İHTİYACIM YOK”
13 Şubat 2019 - 17:36

Partisinin rozet takma töreninde konuşan Efeler Belediye Başkanı ve DP Efeler Belediye Başkan Adayı Mesut Özakcan; “5 yıl önce Aydın’ın Büyükşehir olmasıyla Efeler İlçesi oluştu. Efeler Belediyesi’ni sıfırdan yoktan var ettik. Aydın halkımıza çok yüksek bir memnuniyetle güven yarattık. Geçtiğimiz döneme kadar içinde bulunduğum ve partisinden aday olduğum Cumhuriyet Halk Partisi adaylık aşamasında Mesut Özakcan’ı aday olmaktan alıkoydular ve sokağa kapıya bıraktılar. Benim mevkiyle koltukla, makamla hiç ilgim yok. Bunlara ihtiyacım da yok. Siyaseten hiçbir tatminsizliğim de yok. Efeler Belediyesi’nde halkımızla birlikte demokrasiye sahip çıkmak ve dayatmalara karşı ‘Yeter söz Efeler halkının’ demek için Demokrat Parti’den aday olmaya karar verdim. Efeler’e hizmet aşkı ile hizmetlerimizin devamı ve yarım kalan projelerimizi tamamlamak için aday oldum” dedi.

“CUMHURİYET TARİHİNDE HİÇ GÖRÜLMEMİŞ BİR SEÇİMLE KARŞI KARŞIYAYIZ”

Demokrat Parti (DP)Genel Başkanı Gültekin Uysal partisine yeni katılan isimlere Efeler Gar Park’ta  rozet taktı. Burada bir konuşma yapan Efeler Belediye Başkanı ve DP Efeler Belediye Başkan Adayı Mesut Özakcan; “DP’ye intikalimizin resmen tescilini yerine getirmek için buradayız. 31 Mart’ta bir yerel seçim yaşayacağız. Cumhuriyet tarihinde hiçbir dönemde görmediğimiz bir yerel seçim uygulamasıyla karşı karşıyayız. İttifaklarla oluşturulan ve adayların dayatıldığı bir yerel seçime gidiyoruz. Bu yerel seçim, siyasi parti tercihlerimizi bir yana bırakarak, siyasi parti alışkanlıklarımızı bir yana bırakarak, adayların da kimliğinin, kişiliğinin, yapısının öne çıktığı dikkate alınarak tercihin yapılacağı bir seçim olacak” diye konuştu.

“BENİM MEVKİYE, MAKAMA VE KOLTUĞA İHTİYACIM YOK”

5 yıl önce Aydın’ın Büyükşehir olmasıyla Efeler İlçesi’nin oluştuğunu söyleyen Başkan Özakcan;”Efeler Belediyesi’ni sıfırdan yoktan var ettik. Aydın halkımıza çok yüksek bir memnuniyetle güven yarattık. Geçtiğimiz döneme kadar içinde bulunduğum ve partisinden aday olduğum Cumhuriyet Halk Partisi adaylık aşamasında Mesut Özakcan’ı aday olmaktan alıkoydular ve sokağa kapıya bıraktılar. Benim mevkiyle koltukla, makamla hiç ilgim yok. Bunlara ihtiyacım da yok. Siyaseten hiçbir tatminsizliğim de yok. Geçmişte partim de İl Başkanlığı ‘da, Milletvekilliği ’de Belediye Başkanlığı ’da yaptım. Ancak yapılan bu haksızlığa Aydın Efeler Halkı’nın gösterdiği tepkiler nedeniyle yeniden aday olmaya karar verdim. Birçok muhtarımız, hemşerimiz makamıma gelerek hatta ağlayarak başkanım bağımsız bari aday olun diye taleplerini tekliflerini bana ilettiler. Tabiki bağımsız olarak seçime katılmamız mümkün değil. Ülkemizde Demokrasiye geçişin kapısını açan aralayan 1946’dan itibaren ve 1950’de başbakanlar, bakanlar yetiştirmiş kökü olan geçmişi olan Demokrat Parti’mizden aday olmak için karar verdim’ dedi.

“5 YILDIR TÜRKİYE’YE ÖRNEK BELEDİYECİLİK HİZMETİ VERDİK”

Başkan Özakcan şöyle devam etti: “Ülkemizin en önemli sorunlarından bir demokrasinin uygulanmamış olmasıdır. Demokrasimizi geliştiremediğimiz, yerleştiremediğimiz için siyasal anlamda pek çok sıkıntılar yaşıyoruz. Siyasi partiler demokrasilerin vazgeçilmez unsurlarıdır.  Son yaşanan ittifaklarla birlikte vatandaşımız tercih yapmakta zorluk çekeceği bir noktaya geldik. Vatandaşları tercih yapmaları konusunda rahatlatmak, 5 yıldır Türkiye’ye örnek belediyecilik hizmeti verdiğimiz Efeler Belediyesi’nde halkımızla birlikte demokrasiye sahip çıkmak ve dayatmalara karşı ‘Yeter söz Efeler halkının’ demek için Demokrat Parti’den aday olmaya karar verdim. Efeler’e hizmet aşkı ile hizmetlerimizin devamı ve yarım kalan projelerimizi tamamlamak için bir dönem daha halkımızdan yetki istiyoruz. Önce Allah’a sonra kendimize güveniyoruz” dedi.  SEMİH BAŞKAR    

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi