Efeler Gazetesi

Nazilli Belediyesi basın personeline İHA eğitimi

Nazilli Belediyesi basın personeline İHA eğitimi
15 Nisan 2021 - 16:36

Nazilli Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü personelleri, modern teknolojilerin sahada kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla insansız hava aracı (İHA) eğitimi aldı.

Gelişen teknolojilerin takibi ve eğitimlerinin alınması konusunda hassasiyet gösteren Nazilli Belediyesi, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü çalışanlarına Huma Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri Ltd. Şti. desteğiyle İHA eğimi verdi.

Nazilli’nin sosyal ve tarihi dokusunun en iyi şekilde arşivlenmesi, modern teknolojilerin hayata geçirilen projelere entegre edilmesi ve belediye çalışanlarının bu gelişmeleri yakından takibi için söz konusu eğitimlerin büyük önem taşıdığına dikkat çeken Drone Eğitmeni Mehmet Pekel; “Öncelikle eğitimlerimize büyük katkı sunan Belediye Başkanımız Kürşat Engin Özcan’a ve daire müdürümüze teşekkür ediyorum. Yaklaşık 36 saat süren İnsansız Hava Aracı Ticari Pilot Eğitimi’ni başarıyla tamamladık. Kursumuza katılan tüm arkadaşlarımız iyi derecede drone kullanabilecek seviyeye ulaştı. Bu çalışmaların yaygınlaşması ve teknolojik gelişmelerin Nazilli’de daha yakından takip edilmesi için elimizden gelen desteği vermeye hazırız” diye konuştu.

Eğitim kapsamında; İHA sistemleri, uçuş prensipleri, İHA bakım-onarımı, mevzuat, güvenlik, otomasyon ile kamusal ve ticari uygulama konuları işlendi. HABER MERKEZİ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi