Efeler Gazetesi

Miting gibi açılış

Miting gibi açılış
20 Şubat 2019 - 13:16

Millet İttifakı’nın Efeler Belediye Başkan Adayı Mehmet Fatih Atay’ın seçim bürosu, çok sayıda vatandaşın katılımıyla adeta miting havasında açıldı. Etkinlikte güvercinler uçuruldu.

Millet İttifakı’nın Efeler Belediye Başkan Adayı CHP’li Mehmet Fatih Atay’ın Güzelhisar Mahallesi 37’nci Sokak’taki seçim bürosu düzenlenen törenle açıldı. Partililerin yoğun ilgi gösterdiği açılış töreni, miting havasında gerçekleşti. 

CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin’in selamlama konuşmasının ardından kürsüye çıkan Atay, “Bu seçim bürosu halkımızın isteklerinin birlikte konuşulup tartışıldığı ve sorunların çözüldüğü bir yer olması dileğiyle açılıyor. Ben Efeler Belediye Başkan Adayı olarak sizlere seçildiğim zaman, geleceğimiz olan çocuklarımız için her mahallede kreş yapacağım, söz veriyorum size. Geleceğimiz olan çocuklarımızın mutlu, huzurlu, akıllı olabilmesi için, onların daha iyi çevrede yetişebilmesi için onlara en iyi çocuk, bilim ve tabiat parkları yapacağım. Söz veriyorum size. Taziye evlerimiz eksik.Taziye evleri de açacağız. Benim belediye başkanlığım dönemimde Aydın’da kapalı Pazar yeri olmayan mahalle kalmayacak. Söz veriyorum” dedi. 

Vatandaşların yoğun alkışları eşliğinde kürsüye çıkan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ise Atay’a “Efeler Belediye Başkanım” diye hitap etti. Büyükşehir’in Efeler’e yaptığı yatırımlardan söz eden Çerçioğlu, “Bu zamana kadar Efeler’de çok ciddi yatırımlar yaptık. 5 yılda 380 milyonluk yatırım yaptık. Dile kolay. 263 kilometre yol, ASKİ olarak 251 kilometre hat çalışması, ASTİM Köprülü Kavşak, Yörük Ali Efe Köprüsü bunlardan bazıları” diye konuştu. 

“BU PROJE ÇOK ÖNEMLİ” 

Cumhur İttifakı Adayı Mustafa Savaş’a “bal yapmayan arı” eleştirisini sürdüren Çerçioğlu, rakiplerinin icraat yerine laf ürettiğini savunarak şöyle devam etti:

“Yüz milyona Aydın halkının vergileriyle kamulaştırdığımız Aydın Tekstil. Aydın BŞB o alanı kamulaştırmasaydı bugün AVM veya bin 500 2 bin kişinin faydalanacağı apartmanlar olacaktı. 177 dönümlük arazi içinde Aydın halkının, sizin istediğiniz yeşil alanın yapımına iki ay önce başladı. Önümüzdeki günlerde temel atma ve restorasyon başlangıcını inşallah yapacağız. Benim için bu proje çok önemli. Aydın’ın tam göbeğinde bin tane çam ağacı olan bir alan, bin tane daha çam ağacı dikeceğiz ve Aydın’da yaşayan insanların nefes alabileceği, spor yapabileceği, çocukların spor yapabileceği bir alan oluşturduk.”

Görev süreleri boyunca sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket ettiklerine dikkati çeken Çerçioğlu, faaliyete girecek Ege Yem sayesinde, hayvancılık yapan vatandaşların ucuz ve kaliteli yem alabileceğinin de müjdesini verdi. Etkinliğe katılan İYİ Partili isimlere de teşekkür eden Çerçioğlu, “Birlikte daha güçlü olacağız” mesajı verdi. 

“TÜRKİYE’NİN UMUDU OLUYORLAR” 

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan ise “Bütün Türkiye’de ne kadar umutsuz insan varsa Aydın’ı izliyor, Efeler’i izliyor. Bakıyorlar ki, oralarda bir şeyler değişiyor. Bakıyorlar ki, oralarda ihtiyaç sahibine, yoksula uzanan bir el var. Bakıyorlar ki orada ülkenin, milletin, yerel yönetimlerin imkanlarını ihtiyaç sahiplerinin ihtiyacını gidermek, yoksulluğu ortadan kaldırmak için çabalayan belediye başkanları var. Bakıyorlar ki orada Topuklu Efeler var. Bütün Türkiye’nin umudu oluyorlar” diye konuştu. 

Konuşmasında isim vermeden CHP’den istifa ederek DP’den aday olan Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan’ı da eleştiren Tezcan, “Şimdi bir yeni arkadaşla devam etme ihtiyacı ortaya çıktı. Aydın halkının beklentileri, talepleri bu doğrultudaydı. Siyasetin görevi halkın beklentisine kulaklarını açmaktır, tıkamak değil. Biz de Efeler halkının beklentisine kulaklarımızı açtık ve yeni dönemde Fatih Atay’la beraber yürüyoruz dedik. Sabredeceksiniz, hazmedeceksiniz, kabul edeceksiniz. Hazmetmezseniz, kabul etmezseniz, Aydınlı hemşehrilerimiz 31 Mart’ta hazmetmeyenlerin dersini sandıkta verecek” ifadelerini kullandı. 

Konuşmaların ardından seçim bürosunun açılış kurdelesi kesildi. Çerçioğlu, Tezcan ve Atay, beyaz güvercinleri havaya bıraktı. HABER MERKEZİ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi