Efeler Gazetesi

Menderes Belediyesi Teyakkuzda

Menderes Belediyesi Teyakkuzda
02 Şubat 2021 - 17:13

Menderes Belediyesi aşırı yağışlardan olumsuz etkilenilen bölgelerde yoğun şekilde çalışmalarını sürdürüyor.

Gece saatlerinde başlayan ve İzmir’in her noktasında taşkınlara yol açan aşırı yağışlar Menderes’te de etkili oldu. Vatandaşların mağduriyet yaşamaması için gece saatlerinden beri teyakkuza geçen Menderes Belediyesi ekipleri ilçenin dört bir noktasında çalışmalarını sürdürüyor.

Bakan Kayalar Sahada

İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleriyle gerçekleşen koordineli çalışmalar aralıksız sürüyor. Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar da ekiplerle birlikte sahada çalışmaların başında yer alıyor.

“Evden çıkmayın”

Menderes’te yaşanan afetle ilgili açıklamada bulunan Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar, “Aşırı yağışlar nedeniyle yaşanan olumsuzluklara karşı ekiplerimiz, İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleriyle birlikte sahada teyakkuz halindeler. Saha ekiplerimizden gelen bilgilere göre Yeniköy Akçaköy, Dereköy, Küner, Develi ve Altıntepe mahallerinde dere taşması sebebiyle çok sayıda vatandaşımızın evini tahliye ettik, zarar gören hayvanlarını kurtardık. Tüm ekiplerimiz gece saatlerinden beri sahada özveriyle çalışmakta. Vatandaşlarımızdan isteğimiz mümkün olmadıkça evlerimizden dışarıya çıkmamalarıdır. Tüm hemşehrilerime yaşadığımız bu afet nedeniyle geçmiş olsun” dedi. Haber Merkezi

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi