Efeler Gazetesi

KILIÇ: “GÜN BİRLİK GÜNÜDÜR”

KILIÇ: “GÜN BİRLİK GÜNÜDÜR”
01 Şubat 2019 - 17:50

CHP Aydın İl Sekreteri Okan Kılıç, Nazilli İlçe Örgütü’nün parti tüzüğüne uygun düşmeyen davranışlardan dolayı görevden alındığını belirterek, “Gün bireysel beklenti ve çıkar günü değil, birlik günüdür” dedi.

CHP Aydın İl Sekreteri Okan Kılıç, CHP Nazilli İlçe Örgütünün İl Yönetim Kurulu kararıyla görevden alınmasına ilişkin yazılı açıklama yaptı. 

CHP’nin 95 yıllık şanlı geçmişi olduğunu, şahısların emellerine göre hareket edilmeyeceğini kaydeden Kılıç, “CHP, yüce bir amaç için kurulmuştur. O da Cumhuriyet’in yaşaması ve gelişmesidir. Söz konusu vatansa gerisi teferruattır. Ülkemizin ve partimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimleriyle sorunlu, sadece mevcut iktidarlarını korumak amacıyla kurulmuş olan bir ittifaka karşı çok mühim bir seçim sürecine girdiğimiz bu günlerde; yalnızca Cumhuriyet Halk Partililerin değil aydın, ilerici, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı herkesin bir arada ve omuz omuza hareket etmesi gerekmektedir. Gün bireysel beklenti ve çıkar günü değil, birlik günüdür” ifadelerini kullandı. 

Kılıç, açıklamasını şu ifadelerle sürdürdü: “Bu kapsamda Genel Merkezimizin almış olduğu kararlar neticesinde örgüt kültürüne ve parti tüzüğüne uygun düşmeyen, aykırı davranışlarda bulunan Nazilli ilçe örgütümüz 31.01.2019 tarihinde yapılan il yönetim kurulu kararıyla görevden alınmıştır. Partimizin güçlü ve uyumlu bir şekilde yerel seçim çalışmalarına devam edebilmesi için, önümüzdeki günlerde ortak akılla, dinamik ve güçlü bir Nazilli örgütünü kuracağız. Hep birlikte Cumhuriyet Halk Partisi davasına, Türkiye Cumhuriyeti sevdasıyla sahip çıkacağız.” SEMİH BAŞKAR

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi