Efeler Gazetesi

İYİ Partili Sezgin: “Öğretmenler, “ücretli öğretmenlik” sistemiyle istismar ediliyor”

İYİ Partili Sezgin: “Öğretmenler, “ücretli öğretmenlik” sistemiyle istismar ediliyor”
26 Ocak 2023 - 20:13
İYİ Parti Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin, TBMM Genel Kurulu’nda ücretli öğretmenlerin sorunlarını dile getirerek, “İktidar öğretmenleri ‘ücretli öğretmen’ adı altında istismar ediyor” dedi.
Yarıyıl tatiliyle birlikte ücretli öğretmenlerin yaşadığı sorunların daha da can yakıcı hâle geldiğini belirten Sezgin, okullardaki öğretmen eksiğini gidermek için daha fazla öğretmen atamak yerine iktidarın öğretmenleri “ücretli öğretmen” adı altında istismar eden bir sistemle çalıştırmayı tercih ettiğini belirtti.
Sezgin, ücretli öğretmenlerin millî bayramlarda, dini bayramlarda ve diğer resmî tatillerde maaş alamadığını hatırlatarak, “Tarihimizin en zalim ekonomik krizi yaşanırken 85 binden fazla ücretli öğretmen yarıyıl tatilinde evlerini yarı maaşla geçindirme mücadelesi vereceklerdir.” şeklinde konuştu.
Bazı ücretli öğretmenlerin sömestr tatilinde ikinci döneme hazırlanmak yerine garsonluk, hamallık gibi ek işler yapmak zorunda kaldığını belirten Sezgin, ücretli öğretmenlik uygulamasına son verilerek en az 100 bin öğretmen ataması yapılması çağrısında bulundu. HABER MERKEZİ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi