Efeler Gazetesi

FAALİYETİ DURDURULANLAR KİRA ÖDEMEYECEK

FAALİYETİ DURDURULANLAR KİRA ÖDEMEYECEK
12 Şubat 2021 - 13:42

Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi, belediye mülkiyetinde bulunan ve pandemi nedeniyle faaliyetlerinde azalan ya da tamamen durdurulan işyerlerine kira bedelleri konusunda kolaylık sağlayan düzenlemeyi oybirliğiyle kabul etti.

Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Başkan Özlem Çerçioğlu yönetiminde gerçekleştirilen Şubat ayı ikinci toplantısında, Büyükşehir Belediyesi mülkiyetinde ya da tasarrufunda olan taşınmazların sürecinde kira bedellerinin tahsisiyle ilgili düzenleme görüşüldü.

FAALİYETİ DURDURULANLAR KİRA ÖDEMEYECEK

Buna göre, salgın sürecine bağlı olarak faaliyetinde azalma meydana gelen işyerlerinin 2021’in ilk altı ayına ait kira bedellerinin yüzde 50 indirimli olarak alınması kararlaştırıldı. Faaliyetleri tamamen durdurulan veya faaliyette bulunamayan işyerlerinden ise kira bedeli alınmamasına ve faaliyette bulunmadığı kadar sözleşme süresinin uzatılmasına karar verildi.

Meclis’te alınan karar uyarınca, 1 Ocak 2021 tarihinden önce faaliyetleri tamamen durdurulan veya faaliyette bulunamayan işyerleri için peşin yatırılan kısım, faaliyete başlanıldığı tarihten itibaren mahsup edilecek. İlgili yasa ve genelgeye dayanarak Meclis gündemine getirilen düzenleme, üyelerin oybirliğiyle kabul edildi.

NYSA KAZILARINA MADDİ DESTEK

Nysa Antik Kenti’ndeki kazı çalışmalarına 80 bin TL maddi destek verilmesiyle ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu raporunu da kabul eden Meclis, Didim’deki bir caddeye Hacı Bektaş – ı Veli Caddesi adının verilmesine ilişkin İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporuna onay verdi. HABER MERKEZİ

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi