Efeler Gazetesi

Cumhuriyet Mahallesi yeni yollarına teker teker kavuşuyor

Cumhuriyet Mahallesi yeni yollarına teker teker kavuşuyor
07 Mart 2023 - 22:15
Kuşadası Belediyesi tarafından ilgili kurumlarla iş birliği içerisinde Cumhuriyet Mahallesi’nin 22 sokağında başlatılan yenileme çalışmaları sona yaklaştı. 50 bin metrekarelik alanı kapsayan 22 sokakta alt yapı çalışmaları tamamlandı. Kuşadası Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri alt yapısı yenilenen 8 sokakta sürdürdüğü yol yapım çalışmalarını tamamlarken 14 sokakta çalışmalar kesintisiz sürüyor.Kuşadası Belediyesi tarafından kentin alt ve üst yapı sorunlarına kalıcı çözüm getirmek amacıyla yürütülen yenileme çalışmaları Cumhuriyet Mahallesi ile sürüyor. 50 bin metrekarelik bir alanda 7/24 esasına göre çalışan Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Cumhuriyet Mahallesi’ni yeni yollarına tek tek kavuşturuyor. 22 sokakta yürütülen çalışmalarla bölgeye doğalgaz dağıtım firması ENERYA tarafından doğal gaz hattı, Aydın Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ASKİ) ekiplerince içme suyu hattı döşenirken Türk Telekom ekipleri tarafından da telefon ve internet alt yapıları yenilendi.
PARKE VE SICAK ASFALT ÇALIŞMASI SÜRÜYOR
Alt yapısı yenilenen sokaklarda vakit kaybetmeksizin üst yapı çalışmalarına başlayan Kuşadası Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından ise Barış, Onur, Erdem, Birlik, Ergene, 103 ve 104’üncü sokaklara kilit parke taşı döşendi. Ant Sokak ve bağlantı yolları ise yaklaşık 4 bin metrekare sıcak asfaltla kaplandı. Ekipler Reşat Özbek, Kaplan, Osman Kocaman ve Ergene Sokağın bağlantı yollarında ise üst yapı çalışmaları için zemin hazırlığına başladı. Yenileme çalışmaları tamamlandıktan sonra Cumhuriyet Mahallesi, sağlıklı alt yapısı ve modern görünümü ile Türkiye’nin turizm başkenti olan Kuşadası’na yakışan bir görünüme kavuşacak.
MAHALLE SAKİNLERİ ÇALIŞMALARDAN MEMNUN
20 senedir Cumhuriyet Mahallesi’nde ikamet eden Hüseyin Mercan, yapılan çalışmaları mahalle sakinleri olarak çok beğendiklerini belirterek “Ekipler bir süredir mahallemizde çalışmalarını sürdürüyor. Hem alt yapı hem de üst yapıyı tamamen yenilemek için gece gündüz çalıştıklarını görüyoruz. Özellikle doğalgaz hattı döşenmesi bizim yaşlarımızdaki mahalle sakinleri için çok güzel bir şey. Soğuk havalarda doğalgazımızın olması bizi çok rahat ettirecek. Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne ve Kuşadası Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz” dedi.
Cumhuriyet Mahallesi’nde esnaflık yapan Uğur Batçı ise kent genelinde olumlu bir değişim yaşandığını söyledi. Çalışmaların ardından yolların güzel ve konforlu olduğunu ifade eden Batçı “Aynı zamanda alt yapının yenilenmesi de hayatımızı kolaylaştırdı. Belediyemiz şu an çok güzel çalışmalar yürütüyor. Başkanımız Ömer Günel’e ve Kuşadası Belediyesi ekiplerine çok teşekkür ederiz” dedi. HABER MERKEZİ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi