Efeler Gazetesi

CHP’DEN CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMASI

CHP’DEN CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMASI
29 Ekim 2020 - 0:25

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Örgütü Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Aydın Atatürk Kent Meydanı’nda tören düzenledi.

Aydın Atatürk Kent Meydanı’nda düzenlenen törene CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Evrim Karakoz, CHP Aydın Milletvekili PM Üyesi Bülent Tezcan, CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Efeler Belediye Başkanı Fatih Atay, CHP Aydın Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir, CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, CHP Efeler Kadın Kolları Başkanı Özlem Ekiz, Aydın Büyükşehir ve Efeler Belediye Meclis Üyesi Barış Altıntaş, İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Dinç, Efeler Kadın Kolları Başkanı Artuğ Akosman ve çok sayıda partili katıldı.

Törende bir konuşma yapan CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, “Milletin idaresine en uygun idare cumhuriyet idaresidir diyerek ilan ettiği Cumhuriyetin 97. Yılını kutlamanın heyecan ve coşkusu içerisindeyiz. 29 Ekim, bir doğuşun, bir devrimin yıldönümüdür. Kimsesizlerin kimsesi olan cumhuriyetimiz Anadolu insanının büyük Atatürk önderliğinde verdiği emsalsiz mücadelenin en büyük örneğidir” dedi.

Başkan Çankır konuşmasında, “Bağımsız ve başı dik bir ulus olarak yaşama kararlılığımızın dünyaya ilanıdır. Ulusumuzu demokrasi ve hukuk devleti, temel hak ve özgürlükler gibi evrensel değerlerle buluşturan cumhuriyet, köklü değişim sürecinin temeline laiklik ilkesini yerleştirmiştir. Laiklik Türkiye Cumhuriyetinin yeniliklere açık farklı yeni ve geleceğe yönelik fikirleri ön plana çıkaran en temel niteliğidir. Türk Ulusu olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere gösterdiği hedeflere cumhuriyet yolunda çağdaş, uygar ve geleceği aydınlatan adımlarla ulaşabileceğimizin bilincindeyiz. Bu bilincin bizden sonraki kuşaklara aynı hassasiyetle aktarılması büyük kurtarıcının da ifade ettiği gibi Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet var olmasını sağlayacak var olmasını sağlayacak en önemli güçtür” ifadelerini kullandı.

CHP’li Tezcan: Önümüzdeki en önemli görev cumhuriyeti demokrasiyle taçlandırmak

Cumhuriyetin 2.yüzyılında en önemli görevlerinin cumhuriyeti demokrasiyle taçlandırmak olduğunu söyleyen CHP Aydın Milletvekili, PM Üyesi Bülent Tezcan ise, “Cumhuriyet bayramımızı kutluyoruz. Milletin en zor günlerinden sonra bir kere daha yeniden ayağa kalkmanın, bir kere daha tam bağımsızlık inancıyla yepyeni bir ulus yaratmanın yepyeni bir ülke kurmanın inancının yarattığı o büyük derinlik yıllardan bu yana yok edilmeye çalışılsa da şu veya bu gerekçelerlei bir dönem millet bayramlarını korumak üzere kendi hükümeti ile zaman zaman karşı karşıya gelmek zorunda kalsa da Cumhuriyet bu milletin sevdasında inancın da hep ayakta kalacak ve hep yaşayacak. Bu bayramı her zaman en büyük coşkuyla kutlayacağız. Bayramınız kutlu olsun, bayramımız kutlu olsun. Son sözü şudur büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Bağımsızlık benim karakterimdir’ dediği zaman o bağımsızlık ülküsünü cumhuriyet ile taçlandırmıştı. Cumhuriyetin 2.yüzyılına girerken önümüzdeki en önemli görev cumhuriyeti demokrasiyle taçlandırmak. Yine büyük Atatürk’ün dediği gibi ‘Benim iki büyük eserim var; Birisi Türkiye Cumhuriyeti diğeri de Cumhuriyet Halk Partisi’dir’ dediği sözünde vurguladığı gibi cumhuriyetin 2.yüzyılında cumhuriyeti demokrasi ile taçlandırmak bizlerin görevi olacak” dedi.

CHP’li Bülbül, törende bulunan partililere yönelik yaptığı konuşmasında, “Cumhuriyet Bayramı Aydınlı hemşerilerime ve Türk ulusuna kutlu olsun. Bu günlere zor günlerden geldik. Bu günleri bize getiren, büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnet ve saygıyla anıyorum. Hepimizin bayramı kutlu olsun” ifadelerini kullandı. HABER MERKEZİ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi