Efeler Gazetesi

Çerçioğlu esnafın sesi oldu

Çerçioğlu esnafın sesi oldu
27 Şubat 2021 - 23:22

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, otellerin restoranlarının açık olduğuna dikkati çekerek, kurallar çerçevesinde, küçük esnafın restoran ve kahvehanelerinin de açılmasını istedi.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve CHP Aydın milletvekilleriyle beraber Aydın Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’ni (AYESOB) ziyaret etti.

AYESOB Başkanı Selahittin Çetindoğan ve oda başkanlarıyla görüşen Çerçioğlu, esnafın güncel sorun ve isteklerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Çerçioğlu, “Bugün otellerin restoranları açık mı arkadaşlar? HES kodu uygulanıyor. Maske, mesafe, masalardaki hijyen ayarlanıyor. Kardeşim o zaman küçük esnafımızın restoranını, kahvesini aynı uygulamayla açamaz mıyız? Yazık değil mi? Burada kibarlıklarını hiç bozmadılar. Aç, aç millet. Biz fakir fukaranın garip gurebanın yanında olduk, olmaya devam ediyoruz ama insanlar bir tas çorbayı bulamıyor. O durumdalar şu anda. Otellerin restoranları açıksa aynı kuralları uygulayarak diğerlerini de açalım veya bu işin çaresi kapatalım 14 gün. Tamamen kurtulalım” ifadelerini kullandı.

“AYDIN MİLLİYETÇİLİĞİ YAPACAĞIM”

Herkese karşı adil olmak ve eşit yaklaşmak gerektiğini vurgulayan Çerçioğlu, “Kusura bakmayın, Aydın milliyetçiliği yapacağım ve sonuna kadar da savunacağım. Orası açılıyor, burası açılmıyor. Neye göre? Otellerde ne uygulanıyorsa, restoranlarda, kahvelerde Aydın esnafımız diyor ki, ‘biz otellerin uyguladığı kuralların iki katı kurallara razıyız, HES koduyla giriş olsun, mesafemizi koyalım, artık bizi açın’ diyor” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi