Efeler Gazetesi

ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİNDEN GÖRKEMLİ BULUŞMA

ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİNDEN GÖRKEMLİ BULUŞMA
09 Kasım 2019 - 15:55

ÇYDD Aydın şubesi tarafından geçtiğimiz Cumartesi günü Efeler ilçesi Gar park ‘ta verilen sabah kahvaltısında dernek üyeleri bir araya geldi.

Türkiye de faaliyette bulunan, 111 şubesinden biri olan Aydın ÇYDD Yönetim Kurulu üyeleri, öğrenci bursuna katkıda bulunan eğitim gönüllülerinin bir araya geldiği görkemli sabah kahvaltısına 200‘ü aşkın üye ve bağışçı katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu üyesi Fatma TATO, katılımcılara teşekkür ederek, Atatürk’ün 81. Ölüm yılına denk gelen günde Atatürk’ü saygı ve minnet ile anarak , saygı duruşunda bulunuldu.

TATO konuşmasında , Geleneksel kahvaltı toplantılarına destek veren başta Beyaz kalem Öğrenme Atölyesi olmak üzere, Eğitim İş, Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği, Türk Kadınlar Konseyi, Aydın Gazeteciler Derneği , Aydın Eski Eserleri Sevenler Derneği, Eğitim Sen , Aktif Emekliler Derneği , Kadın hakları Derneği, Emekli Sen ve CHP ve İYİ Parti İl yönetim kuruluna ve katılımcı diğer derneklere teşekkür etti.

ÇYDD Aydın Şube Başkanı Dr. Nurten ATALAY konuşmasında dernek faaliyetleri ve verdikleri öğrenci burslarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Kahvaltı ve dernek aidatlardan elde edilen gelirle , 180 öğrenciye düzenli bağış yapıldığını belirterek, hedeflerinin , bağışçıları ve bağışları arttırarak, daha çok ihtiyaç sahibi öğrencilerine ulaşmak olduğunu belirterek , derneklerinin program ve çalışmalarının Aydın ve ülke düzeyinde artarak devam ettiğini belitti.

Kahvaltı sonrası üyeler birlikte fotoğraf çektirip, sohbet ederek, birlik ve beraberlik mesajı verdiler. MEHMET ÖZÇAKIR

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi