Efeler Gazetesi

Başkan Alıcık Regaip kandilini kutladı

Başkan Alıcık Regaip kandilini kutladı
18 Şubat 2021 - 0:22

MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, Regaip Kandili ve Köşk Karatepe Köyü katliamı yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

“Üç ayların müjdecisi Regaip Kandili’ni kutluyor; Türkiye’miz, Türk Milletimiz, değerli hemşerilerim ve bütün insanlığa hayırlar ve esenlikler getirmesini Cenab-ı Hakk’tan ( cc ) niyaz ediyorum” diyerek Regaip Kandilini kutlayan İl Başkanı Haluk Alıcık, 18 Şubat 1922 tarihinde Yunanlılar tarafından katledilen Köşk Karatepe şehitlerini andı.

18 Şubat 1922 gecesi işgalci Yunan Ordusu’nun bir müfreze askeri, yerli Rumların kılavuzluğunda katliam yaptığını kaydeden Başkan Alıcık mesajında şu görüşlere yer verdi: “Karatepe Köyü’nde; Sarı Ahmetler, Helvacılar, Mahmutlar ve Akçalar Mahallelerinde oturanları Sarı Ahmetler Camisi’nde, Sekiyurt Mahallesi’nde oturanlar da Sekiyurt Cami’sinde toplayıp tarihte görülmemiş bir katliam yaptılar. Türk Milleti ve insanlık, bu vahşeti gerçekleştirenleri hiçbir zaman unutmayacak ve affetmeyecektir.  Şehitlerimize Allah rahmet eylesin. Saygıyla, hürmetle, rahmetle anıyorum. Regaip Kandilinde şehitlerimize dua edelim.” SEMİH BAŞKAR

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi