Efeler Gazetesi

BAŞKAN ALICIK: “EFE AYŞE’NİN HEYKELİ YAPILSIN”

BAŞKAN ALICIK: “EFE AYŞE’NİN HEYKELİ YAPILSIN”
15 Şubat 2021 - 20:43

MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, “Cennet Aydın Kentimizin hanımefendilerine 8 Mart Dünya Kadınlar Günü hediyesi, Çete Emir Ayşe, Çete Ayşe ya da bizim yüreğimizde Efe Ayşe’nin heykeli yapılsın” önerisinde bulundu.

MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, son günlerde gündemde olan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için yapılması düşünülen heykel için öneride bulundu. Başkan Alıcık, yaptığı yazılı açıklamada, “Aydın Kentimizin tarihinin derinliklerinden terkip yaparak getirdiği, dil, gönül, ahlak, inanç, akıl ve vicdanda taşınan muhteşem değerlerini, bir kutlu emanet olarak köklerinden kopartmadan, anlayıp, kavrayıp koruyup, geliştirerek, ve bunları akıl, sabır, vizyon, bilgi, dikkat ve sevgi ile oluşan bir terkiple Dijital kent Aydın, marka kent Aydın‘ çalışmlarımıza yansıtıyoruz. Derinliği olmayan, geleceği hedeflemeyen, günü kurtarma hedefli çalışmalar hemşerilerimin gözünden kaçmamaktadır” ifadelerini kullandı.
“EFE AYŞE’NİN HEYKELİ YAPILSIN”
Alıcık, “Son günlerde gündem de olan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için yapılması düşünülen heykel için önerimiz 1919-1922 yıllarında Türk Kurtuluş Savaşında kahramanca mücadele eden kadınlarımızdan biri olan İstiklal Madalya sahbi gönlümüzün Efe Ayşe’nin (kaynaklarda Çete Emir Ayşe, Çete Ayşe olarak da tanınan) heykelinin yapılması, İmamköy Mahallesi Mezarlığındaki kabrinin düzenlenmesidir. Gelecek kuşakların da kahraman kadın efemizi tanımasına vesile olacaktır. Bu vesile ile Cennet Aydın Kentimizin hanımefendilerine saygılarımı sunuyorum” görüşlerini aktardı. HABER MERKEZİ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi