Efeler Gazetesi

BAŞKAN ALICIK: “DOĞRUYA TAHAMMÜLSÜZLÜK, YANLIŞA CESARETTİR”

BAŞKAN ALICIK: “DOĞRUYA TAHAMMÜLSÜZLÜK, YANLIŞA CESARETTİR”
04 Şubat 2021 - 23:59

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin paylaşımlarına kısıtlama getirildi. MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, “MHP Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli beyefendinin tweetlerini sansürlenmesi; doğruya tahammülsüzlük, yanlışa cesarettir” dedi.

MHP Aydın İl Başkan Haluk Alıcık’ın açıklaması şöyle; “Twitter, Boğaziçi Üniversitesi’ndeki rektör atamasını bahane eden unsurlarca zillet ittifakı desteğinde sürdürülen terörist faaliyetler hakkında partimizin görüşlerini kamuoyuyla paylaşan Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli beyefendinin tweetlerini sansürlemiştir. Twitter bu davranış biçimiyle, sosyal medya denen kontrolden çıkmış dipsiz gayya kuyusunun Deli Dumrul’u, kırk haramisi hâline gelmiştir. Hem milyonlarca takipçisi bulunan siyasetçiler üzerinden trilyonlar kazanan, hem de onların tweetlerini keyfine göre sansürleyen Twitter’ın bu sosyal medya simsarlığına kimse boyun eğmez, eğemez. Twitter devlet içinde devlet, medya içinde medya patronu gibi davranmakta; kerameti kendinden menkul kurallarını hem bütün ülkelere, hem de bütün insanlığa dayatmaktadır.

Şurası bilinmelidir ki hiç kimse veya hiçbir kuruluş uluslararası hukukun, evrensel insanlık değerlerinin ve her ülkede yerel kültürel değerlerle zenginleştirilerek tatbik edilen modern demokratik nizamın üzerinde değildir. Ayrıca her ülkenin kendine göre sosyal kıymetler bütünü, inanç iklimi, demokrasi anlayışı ve toplumsal öncelikleri vardır. Yerel ve toplumsal olsa da insani değerler ve inançlar kutsaldır, masundur; asla tekelleştirilemez, tahakküm altına alınamaz. Hiçbir ülke veya kuruluş, bir başka ülke veya toplumun demokratik düzenine müdahalede bulunamaz, ilke ve hukuk dayatamaz. Uluslararası hukuku ve evrensel normları çiğneyerek kendini devlet veya devlet otoritesi yerine koyan, kendi meşkuk ve tartışmalı hukukunu dayatan, medyada tröstleşme eğilimindeki Twitter ve benzeri sosyal medya kuruluşlarının Türk demokrasisine müdahale niteliğindeki bu cüretkâr tutumu kınıyoruz.” ÜNVER ORHAN EKİNCİ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi