Efeler Gazetesi

Bakan Pakdemirli: “Aydın’a 18 yılda çok şey yaptık”

Bakan Pakdemirli: “Aydın’a 18 yılda çok şey yaptık”
09 Şubat 2021 - 4:10

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, “Aydın’a 18 yılda çok şey yaptık. Son 18 yılda, tarımsal üretimi 9 milyar liraya ulaşan ilimiz, gerçekten diğer alanlarda olduğu gibi tarım alanında da önde gelen, lider şehirlerden biri olduğunu ispat etti” dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, Aydın temasları kapsamında ziyaret ettiği AK Parti İl Başkanlığı’nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
Teşkilatla beraber olmaktan dolayı büyük bir mutluluk yaşadığını ifade eden Pakdemirli, “Davamız aslında bir hizmet davası. İdeolojisi olmayan ama halka hizmet hakka hizmettir diye yola çıkan, liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın şiarıyla, onun yol arkadaşı olarak davamızı hizmet uğrunda götürmenin gayreti içindeyiz” dedi.
2020’de pandemiye rağmen çok büyük projelerin açılışlarının yapıldığına dikkati çeken Pakdemirli, “Herhalde dünyada pek çok ülkeye nasip olmayan AK Parti’ye nasip oldu. Bu da tabii ki başta Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğiyle olan bir şey. 11 buçuk milyon üye, dünyada üyesi olan başka bir siyasi parti var mıdır bilmiyorum. Bu çok üzerinde durulması gereken bir konu. İnsanlar şundan dolayı gönül veriyor: Hizmeti görüyor, vatan aşkını, millet aşkını görüyorlar. Ciddi bir şekilde de 11 buçuk milyon üyeye ulaşmış olduk. Tabii ki, 11 buçuk milyon üyeyle beraber, milletin desteğiyle hizmet gayretine devam ediyoruz” görüşlerini dile getirdi.
“AYDIN, LİDER ŞEHİRLERDEN BİRİ”
“Aydın’a 18 yılda çok şey yaptık” diyen Pakdemirli, şöyle devam etti: “Son 3 yılda da aslında önemli işler yapıldı. Sadece başlıklar olarak, onlardan çok kısa bahsedeyim. Asıl uzun uzun konuşacağımız yer Söke’deki toplantı olacak. Son 18 yılda, tarımsal üretimi 9 milyar liraya ulaşan ilimiz, gerçekten diğer alanlarda olduğu gibi tarım alanında da önde gelen, lider şehirlerden biri olduğunu ispat etti. Kırsal kalkınma ve diğer desteklerimizin fiyatı aşağı yukarı 588 milyon lira. Yem bitki desteğimiz 230 milyon lira. Mera ıslahımız 82 bin dekar. Büyükbaş hayvanımız yüzde 42 artışla 462 bin baş. Küçükbaş hayvan da yüzde 218 artışla da 420 bin başa gelmiş durumda. Bal üretimi 3 bin 700 ton. 13 baraj – 8 gölet, bakanlık olarak inşa ettik. İçme suyu temini olarak da 600 milyon metreküpe yakın içme suyu. 530 bin dekar alanımız sulamaya açılmış durumda. Ama inşası da devam eden daha 200 bin dekar alanımız da var. İnşaatına başlamadığımız birçok projenin müjdesini veriyor olacağız sektör toplantısında.”
Şu an itibarıyla Aydın’daki sulanabilir alanın bir buçuk milyon dekar olduğu bilgisini veren Pakdemirli, “Bunun da toplam sulanan alanı da bir milyon 150 bin dekara gelmiş. Yüzde 76 oranında sulamaya ulaşmış durumdayız. Gelecekte, 2030’lu yıllardan sonra mutlaka bir kuraklık olacağını varsayıyor olmamız lazım. Bundan dolayı geride kalan yatırımları Aydın özelinde mutlaka bitirmemiz lazım. 114 dere ıslahı, 7 buçuk milyon fidan dikimi, 2 şehir ormanı yapımı, 9 da bal ormanı ilan etmemiz bu dönemde söz konusu oldu” ifadelerini kullandı.
“EN ÖNEMLİ GÖREV, AK PARTİ ÜYELİĞİ”
AK Parti Aydın İl Kongresi’nin kısa bir süre önce yapıldığını anımsatan Pakdemirli, “Ben tekrar Başkanıma hayırlı uğurlu olsun diyorum. Her kongre tazelenme dönemi. Tazelenmeyle beraber yeni seçilenler de asla eski seçilenleri unutmayacak. AK Parti 19 yaşında genç bir parti ama onlarca insanımız kuruluşundan görev yaptılar. Önce kendi insanımızdan yani kendi üyelerimizden başlayıp, onları ikna edip, varsa aramızdaki küslükleri mutlaka gidermemiz gerekiyor ki, daha büyüyelim, daha çoğalalım. Aydın’ın hepsine hitap edelim. Herkesin gönlünde bir aslan yatar, yatabilir. Ama unvanların geçici olduğunu unutmayalım. En önemli görevinizin de AK Parti üyeliği olduğunu tekrar hatırlatmak isterim. Çalışana, gayret gösterene, bu partide elbet bir gün, bir zaman mutlaka yer olacaktır. Ben son 15 yılda bu partide hiçbir önemli görevim olmadı ama en sonunda geldim bakan oldum. Yani siz çalışıyorsanız, gayret ediyorsanız, başkalarıyla tatlı rekabetler dışında başka türlü rekabete girmiyorsanız, bu davanın daha iyi noktaya gelmesi için gayret gösteriyorsanız, eğer nasipte de varsa, Allah bir gün çıkartıyor, bu işi size nasip ediyor” sözlerine yer verdi.
“SİSTEMİN OTURMASI LAZIM”
2023’e giden süreçte il yönetimine büyük sorumluluk düştüğüne işaret eden Pakdemirli, “Yeni bir sisteme geçtik. Bu sistemin oturması lazım. Parlamenter sisteme asla geri dönüş yok. Bunun ilerisine gitmemiz lazım. Bu sistemin eksikliklerini de yolda derleyip toparlamamız lazım. Bu sisteme de sahip olacak tek kişi var Türkiye’de: Recep Tayyip Erdoğan. O yüzden 2028’e kadar AK kadroların, Cumhur İttifakı’nın iktidarla kalması lazım. 2023 seçimleri çok önemli. Kapı kapı dolaşacağız. Kapıları açanlara diyeceğiz ki, ‘Dostum, kardeşim, bu Recep Tayyip Erdoğan’ın davası değil. Bu, çocuklarının davasıdır. Milletin davasıdır, geleceğinin davasıdır’ deyip herkesi ikna edeceğiz” diye konuştu.
Bakan Pakdemirli, etkinliğin ardından, Söke’deki sektör toplantısına katılmak üzere il merkezinden ayrıldı.
Programa, AK Parti İl Başkanı Ömer Özmen, AK Parti Aydın milletvekilleri Mustafa Savaş, Bekir Kuvvet Erim, Metin Yavuz ve Rıza Posacı, belediye başkanları ve parti yöneticileri de katıldı. HABER MERKEZİ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi