Efeler Gazetesi

AYDIN TİCARET BORSASI “AYDIN ZEYTİNYAĞINI” ADANA’DA TANITACAK

AYDIN TİCARET BORSASI “AYDIN ZEYTİNYAĞINI” ADANA’DA TANITACAK
20 Şubat 2019 - 19:00

AYDIN ZEYTİNYAĞI TADIM VE TANITIM FAALİYETİ “23-24 ŞUBAT 2019 ” TARİHLERİNDE “ADANA M1 AVM’DE” GERÇEKLEŞECEK

Aydın Ticaret Borsası tarafından 2015-2017 yılları arasında, İstanbul Ticaret Borsası, Ege Zeytin Zeytinyağı ihracatçıları Birliği, Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi ve AYTB Laboratuvar Hizmetleri A.Ş. ortaklığında KOSGEB tarafından desteklenen “Zeytinyağı Pazar Payının Arttırılması” projesi kapsamında Zeytinyağı Tadım ve Tanıtım etkinlikleri 24 aylık süreç içerisinde 20 ilde başarılı bir şekilde gerçekleştirilmişti.

Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur yaptığı açıklamada; Aydın Ticaret Borsası olarak kaliteli zeytinyağı konusunda ki hassasiyetimiz ve bir önceki projemizden aldığımız olumlu tepkiler sebebiyle daha önce tadım ve tanıtım yapılmayan İstanbul (Avrupa), Eşkişehir, Kastomonu, Kayseri, Adana, Kahramanmaraş, Gaziantep, Antalya, İstanbul (Anadolu) ve Rize olmak üzere 10 ilimizde daha tadım ve tanıtım yapılmasını planladık. Ikinci etap tadım ve tanıtım etkinliğimiz çerçevesinde, 2018 Temmuz ayında başladığımız etkinliklerimiz İstanbul (Avrupa) Marmara Forum AVM’de, Eskişehir Park AVM ‘de ve Kastamonu Barutçuoğlu AVM’de yoğun katılımlarla gerçekleştirdik.

Tadım faaliyetlerinin devam ettiren Aydın Ticaret Borsası dördüncü tadım ve tanıtım etkinliğini 23-24 Şubat tarihlerinde Adana M1 AVM’de gerçekleştirecek.

23-24 Şubat 2019 tarihleri arasında Adana M1 Avm’de 4. Zeytinyağı Tadım ve Tanıtım Etkinliğimizi gerçekleştireceğiz. Tadım uzmanlarımız tüketicilere “doğru zeytinyağının nasıl olması gerektiği” tadım yaptırılarak anlatacaklar. Tadım ve Tanıtım faaliyetlerimiz ile, tüketiciler kaliteli zeytinyağını nasıl ayırt edebilecekleri, kaliteli zeytinyağında olması ve olmaması gereken özellikler hakkında bilgilendirilerek, tadım kriterleri ve kimyasal özelliklerine gore üstün kalitede olan zeytinyağının tanınırlığını ve bilinirliğini arttırmaya ve kişi başı düşen iç tüketim miktarının artmasına katkıda bulunulacaktır. Doğru zeytinyağının nasıl olması gerektiğini öğrenmek isteyen herkesi 23-24 Şubat tarihlerinde Adana M1 AVM’ye bekliyoruz. İfadelerine yer verdi. SEMİH BAŞKAR

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi