Efeler Gazetesi

Alıcık: Başbuğumuz Türkeş’i anıyor, anlamaya çalışıyoruz

Alıcık: Başbuğumuz Türkeş’i anıyor, anlamaya çalışıyoruz
03 Nisan 2021 - 21:24

MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, “1997 yılının 4 Nisan günü, Hakk’a teslim olan Başbuğumuz merhum Alparslan Türkeş’ i anıyor, anlamaya çalışıyoruz” dedi.

 

Başkan Alıcık, yayınladığı anma mesajında; “Merhum Başbuğumuz, Türkiye’nin en zorlu dönemlerinde tarihin doğru tarafında duran, milli ve manevi emanetleri rehber edinen, taviz ve teslimiyete kapalı duran bir fıtrata haizdi.

O, yürekten inandığı ve gönülden bağlandığı Türklük aşkı uğruna, her türlü meşakkati göze alan ve yaşayan, çelikten iradesi ve sarsılmaz azmi hiçbir tereddüt belirtisi göstermeyen tam bir inanç timsalidir.

Yetiştirip emanet ettiği ülkücü gençlik ile vatanı için fedakârlığa, milleti için göreve hazır bir siyasal kadro olan Milliyetçi Hareket Partisi, O’nun en büyük eseridir.

Bu eserlerle ne kadar övünsek azdır. Türk milliyetçileri, O’nun liderliği ile kendilerine dayatılan sınırlı bir siyasal hareket alanını, yürekli ve akıllı bir siyasi mücadele ile bugüne kadar uzanan çizgide kırılma olmaksızın sürekli genişletmesini bilmişlerdir. Bugün, karşımızdaki ağır ve tahrik edici, tahammülü çok zor olan milli sorunlar karşısında dahi Türk Milliyetçileri ve ülkücü gençlik sağduyulu, gerçekçi ve dengeli davranabiliyorsa, bu hasletlerin yerleşmesinde şüphe yok ki Başbuğumuzun etkisi çok büyüktür.

Ne mutlu ki, Milliyetçi Hareket Partisi, onun açtığı yolda ilerleyerek, MHP Genel Başkanımız, Bilge Liderimiz Dr. Devlet Bahçeli’nin izinde ülkemizin her sorununa cevap verebilecek fikir, vizyon ve kadroları yetiştiren ve daha da önemlisi milliyetçiliği, toplumun siyaset algısında merkeze çeken bir siyaset okulu haline gelmiştir. Merhum Başbuğumuzu kaybımızdan buyana geçen 24 yıldan sonra da milliyetçi-ülkücü irade ve onu sevenleri buradadır, dimdik ve inançla ayaktadır. Kalplerimizdeki yeri, gönlümüzdeki zirvesi hiç değişmeyecek olan Başbuğ’umuz merhum Alparslan Türkeş ve aziz ülkü şehitlerini saygı, sevgi minnet ve rahmetle yâd ediyor, kabirlerinin nur, mekanlarının cennet olmasını Allah’tan diliyorum” dedi. HABER MERKEZİ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi