Efeler Gazetesi

AKP’Lİ ERİM’DEN TUİK HESAPLAMASI !

AKP’Lİ ERİM’DEN TUİK HESAPLAMASI !
29 Aralık 2020 - 14:02

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, AKP’li Bekir Kuvvet Erim’in Aydın Büyükşehir Belediyesi hakkında yaptığı asılsız iddialarıyla ilgili açıklama yaptı.

Bülbül, iktidar milletvekillerinin CHP’li belediyeler hakkında asılsın iddialarla belediyeleri yıpratmaya çalıştığını belirterek “Unutmasınlar ki güneş balçıkla sıvanmaz. AKP’nin siyaset tarzı ‘çamur at izi kalsın’ üzerine şekillenmiş. CHP’li belediyeler ise sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket etmektedir. O nedenle bu ahlaksız siyaset bize değil anca kendilerine zarar verir” dedi.

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nde 25 bin kişi çalıştığı ve bazı çalışanların maaş kartının alındığı yönündeki iddialara tek tek yanıt veren Bülbül, “Belediyemizde yaklaşık 4 bin kişi çalıyor ve tüm çalışanlar kayıtlı ve maaşlıdır. Sayın Erim’in iddiasına göre bir hesap yaparsak, belediyede 2 bin kişi aktif olarak çalışıyor olmalı. Bir milyondan fazla kişinin yaşadığı Aydın’da 2 bin kişiyle hizmet vermek nasıl bir mantıktır? Sayın Erim hem belediyecilikten bir haber hem de hesaplarında TUİK’i örnek alıyor anlaşılan. Bankamatik çalışanlar olduğuna yönelik iftira konusunda kendi AKP’li Belediyelere baksınlar. Emekliliğine 2 yıl kalmış olan çalışanların maaş kartları alındığı ve ekonomik haklarının gasp edildiği açıkça iftiradır. Emeğe saygı konusunda CHP’li belediyelerin AKP’lilerden öğrenecekleri hiçbir şey yoktur. Bu da açıklanan asgari ücretten bellidir” ifadelerini kullandı. HABER MERKEZİ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi