Efeler Gazetesi

13 ŞEHİT İÇİN İZMİR’DE BİRLİK VAR

13 ŞEHİT İÇİN İZMİR’DE BİRLİK VAR
15 Şubat 2021 - 20:32

Türkiye Gençlik Birliği İzmir İl Teşkilatı, Vatan Partisi İzmir İl Başkanlığı, MÜSİAD İzmir Şubesi, Cumhuriyet Kadınları Derneği, KASİAD ve 1881 Derneği Gara’da meydana gelen saldırı sonucu 13 şehidimiz için bir araya geldi.

“HDP’NİN PKK İLE BAĞLANTISI SU GÖTÜRMEZ BİR GERÇEK”

Karşıyaka İZBAN önünde düzenlenen anma töreninde konuşma yapan Türkiye Gençlik Birliği İzmir İl Başkanı Mustafa Gökmen, “PKK’nın temizlenmesi ancak tüm alanlarda mücadele edilerek mümkün olacaktır. Türk Ordusunun PKK’yı ezmesi, PKK’nın siyasi kolu HDP’nin kapatılması ile desteklenmelidir. Annelerin elinde çoçuklarını alıp dağa kaçıran, belediyeler ile ülkemizin altına bombalar döşeyen terör partisi HDP’nin PKK ile olan bağlantısı su götürmez bir gerçektir. Buna rağmen HDP ile siyasi ortaklık kuranlar büyük bir gaflet içerisindedirler. HDP ile iktidar olma planları yapanlar ancak ve ancak ABD’de Türkiye’deki piyonlarından başka bir konuma gelemezler. PKK’nın siyasi uzantısı HDP’ye, Onları dost olarak görüp iktidar olma matematikleri yapanlara, Terörist Selahattin Demirtaş’a özgürlük isteyenlere sesleniyoruz. “Avucunuzu Yalarsınız!” diyerek terörle mücadelede kesin çözümün HDP’nin kapatılması olduğunu vurguladı.

HDP’nin kapatılması vurgusunu yapan bir diğer isim de Vatan Partisi İzmir İl Sekreteri Levent Özciğer oldu. Özciğer, “Buradan tüm siyasi partilere sesleniyoruz, Cumhuriyet Başsavcılığı’na sesleniyoruz,  PKK’yı hendeklere gömüyoruzi dağlara taşlara gömüyoruz ama onun siyasi ayağını neden meclisten atmıyoruz? Biz mecliste terörist istemiyoruz. anayasanın 100. maddesinin işletilmesinin, HDP’nin mutlaka kapatılmasını istiyoruz. Bu çığlığımıza kimsenin sessiz kalmaması gerekir” dedi.

İZMİR’DEN DİYARBAKIR ANNELERİNE SELAM

İzmir’den Diyarbakır’da nöbet tutan annelere selam gönderen Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel Başkan Yardımcısı Nuriye Kadan, “Bazı kesimler o annelere iktidar beslemesi dediler. Bunları diyenlerin mazlum insanımızla hiçbir bağı kalmamıştır. Kendi çıkarlarını, ülkenin çıkarlarının üstüne koymuşlardır. O anaların orada ne işi var diyenlere soruyoruz; Bir anne evladını yanlış yerde arar mı? Diyarbakır Anneleri’nin eylemine çamur atanlara yazıklar olsun” dedi.

MÜSİAD İzmir Şube Başkanı Özcan Yetişenoğlu da başsağlığı mesajını okudu.

Kızı PKK tarafından kaçırılan Baba Mehmet Laçin de açıklamaya destek için oradaydı. HABER MERKEZİ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi