Efeler Gazetesi

YAZICI: “AYDIN’I DÜNYA’YA TANITACAK”

YAZICI: “AYDIN’I DÜNYA’YA TANITACAK”
06 Ocak 2021 - 0:38

Olay Aydın İnternet Gazetesi İmtiyaz Sahibi Fatma Yazıcı, Aydın’ın kültür ve tarihinin tanıtımına yönelik olarak hazırladığı Aydın’da ses getiren ‘Voıces’ isimli dergisinin ilk sayısını okuyucularıyla buluşturdu. Yazıcı : “Para kazanmak için değil Aydın’ın değerlerini tanıtmak için, Türkiye genelinde basına olan bakış açısını değiştirmek için dergimizi hazırladık” dedi.

Voıces isimli dergisinin tanıtımı için Aydın Kültür ve Turizm Derneği’nin binasında gazeteci meslektaşlarıyla bir araya gelen Fatma Yazıcı, dergisi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Aydın’da yaklaşık 23 yılı geride bıraktığını söyleyen sevgili meslektaşımız Fatma Yazıcı, “Aydın’ın kültürüne, tarihi eserlerine bakış açımı, herkesin iyi bildiğini düşünüyorum. Mesleğime, internet gazeteciliğiyle başladım. Oradan sesimizi duyurmaya çalıştım. Genellikle Aydın’ın kültürüne, tarihsel yapısına uygun haberler yaptım. Bu süreçten sonra basılı yayına girmeye karar verdim. Buna ilk dergicilikle girmenin doğru olacağını düşündüm. Bu kapsamda Voıces ismiyle bir dergi çıkarttım. Beş bin basımla girdim. İsmine takılanlar oldu. Voıces ismi olan dergimiz, Aydın’dan Sesler anlamına geliyor. Aydın’ın sesini ulusal hatta uluslararası bazda duyurmak istiyorum.” dedi.

“Aydın’ın değerlerini tanıtmak için dergimizi çıkardık”

‘Voıces’ Dergisi’ndeki tüm haberlerin kendisine ait olduğunu söyleyen Yazıcı, “İlk sayımızda hikayeleriyle örnek olan vatandaşlarımızın yaşamlarını ele aldık. Sadece para kazanmak için değil Aydın’ın değerlerini tanıtmak için dergimizi çıkardık. Türkiye genelinde basına olan bakış açısını değiştirmek için de dergimizi hazırladık. Köyler başta olmak üzere her vatandaşımızın sesini dergide duyurmaya çalışacağım. Çeşitli haber ve özel röportajlarımızın yer alacağı dergimizle yeni bir heyecan getireceğiz. Dergimizde, Aydın’a hizmet etmiş kişiler yer alacak. Yayınımız aylık çıkacak. Her ayın ilk haftası. İstanbul ve Ankara’ya gönderdik. Olumlu tepkiler aldık. Eleştiriye de açığız. Aydın’ımıza hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu. SEMİH BAŞKAR

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi