Efeler Gazetesi

VALİ KÖŞGER KINIK’I ZİYARET ETTİ

VALİ KÖŞGER KINIK’I ZİYARET ETTİ
13 Ekim 2020 - 14:55

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger Kınık ilçesini ziyaret etti.

İlk olarak Kınık Hükümet Konağına gelen Vali Köşger Kınık Kaymakamı Erol Türkmen’den brifink aldıktan sonra Kınık Belediye Başkanlığına geçerek Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer’den ilçede yapımı tamamlanan projeler ile yapımı devam eden projeler hakkındaki sunumunu dinledikten sonra Kınık Tarım ve Hayvancılık ilçe Müdürlüğüne geçerek Kınık Belediye Başkanlığı ile Tarım Ve Orman Bakanlığınca Bal üretiminin ve kalitesinin artması için düzenlenen Polen tuzaklı Arı kovanı dağıtım törenine katıldı. Törende konuşma yapan Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer ‘Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Kınık ziyaretinde gündeme gelip Tarım Ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli’nin ziyaretinin ardından hayat geçirilen proje ile bugün 111 üreticiye 5 er adet olmak üzere 555 adet polen tuzaklı Arı Kovanı dağıtacağız ben bu projede emeği geçen Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Tarım Ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür eder Arı kovanlarının üreticilerimize de hayırlı olmasını dilerim’ dedi.

İzmir Valisi  Yavuz Selim Köşger yaptığı konuşmada İzmir sanayide, turizmde, ticarette hizmet sektöründe olduğu gibi tarımda da öncü kentlerden birisidir. Hayvancılıkta olduğu gibi arıcılıkta da önemli bir noktadayız ve bal üretiminde Türkiye’de 6. sıradayız Arılar insan hayatı için hayati öneme sahip bir canlıdır Arı sayısını ne kadar artırırsak kimseye zarar vermeden alanını daraltmadan ektiği ürünü azaltmadan tam tersine çoğaltarak dünyanın en verimli, sıhhi ve insanlık yararına olan bal ve bal  ürünlerini  almaya devam ederiz bugün burada dağıtacağımız tuzaklı kovanlarla arıcılarımıza bal dışında ki diğer ürünlere de yönelmelerine kakı sağlayacak’ dedi.

Konuşmaların ardından 111 üreticiye 555 tuzaklı kovan protokol üyeleri tarafından dağıtıldı.

Programın ardından Kınık Belediyesi ve İzmir Valiliği tarafından restorasyonu tamamlanan İlçe merkezinde bulunan  Kınık Hamamı ve Pekmez Pazarı Camisinde incelemeler yapan Vali Yavuz Selim Köşger Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer’den restorasyon hakkında bilgiler aldı. Kınık Belediyesi ve İzmir Valiliği tarafından Türkcedit Mahallesinde restore edilecek olan Rum evini de gezen

Vali Köşger son olarak Kınık’ta 3 bin ton kurutulmuş domates ile salamura turşu ve kapari üretimi yaparak bu üretiminin tamamını yurtdışına ihraç eden  Bahçıvanoğlu Tarım İşletmelerini gezip işletme sahibi Ali Bahçıvan ile oğlu Serdar Bahçıvan’dan bilgi aldıktan sonra Kınık’tan ayrıldı. (HABER MERKEZİ)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi