Efeler Gazetesi

Vali Aksoy’dan AGC’ye iade – i ziyaret

Vali Aksoy’dan AGC’ye iade – i ziyaret
31 Mayıs 2022 - 20:57

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, Aydın Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Ferdi Uzun ve yönetimine iade – i ziyarette bulundu. Burada konuşan Aksoy, Aydın’ın turizm pastasından daha fazla pay alabilmesi için çalıştıklarını dile getirdi

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, AGC Başkanı Ferdi Uzun ve yönetimine iade – i ziyarette bulundu. AGC yönetimini kutlayan Aksoy, başarı dileklerini ifade etti. AGC Başkanı Uzun da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Vali Aksoy’a nazik ziyaretinden dolayı teşekkür etti.
Ziyarette turizme yönelik gerçekleştirilen çalışmalardan söz eden Aksoy, “Aydın’ın turizminin daha üst noktalara taşınması adına mevcut durumumuzu tespit etmek, turizm pastasından daha fazla pay alabilmek adına Turizm Çalıştayı gerçekleştirdik. Burada sektörün bütün temsilcileri bize görüşlerini sundular. Bunlar rapor haline getirilerek, önümüzdeki dönemde turizmde ne yaparsak daha iyi bir konuma geliriz boyutuyla bir yol haritası çıkaracağız. Onun üzerinde ilgili kurumlarımızla, bütün paydaşlarımızla birlikte çalışacağız” diye konuştu.
“İŞBİRLİĞİ İÇİNDE ÇALIŞIYORUZ”
Vali Aksoy, şöyle devam etti: “Visit Aydın projesinin bir sonucu itibarıyla Aydın’ın önemli bir potansiyeli olduğunu gördüğümüz gastronomi kitabını da ortaya çıkardık. Geleneksel tarifleriyle Aydın yemeklerini kitap haline getirdik. Bunun da geçtiğimiz günlerde tanıtımını gerçekleştirdik. Aydın, gastronomisiyle, turizmin bütün boyutlarıyla oldukça önemli bir il. Hedefimiz Aydın’ın bu potansiyelini ticari anlamda turizm gelirine dönüştürmek bakımından bütün kurumlarımızla işbirliği içinde bu çalışmaları yapmak.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi