Efeler Gazetesi

Söke’ye yeni ASM ve 112 Acil İstasyonu

Söke’ye yeni ASM ve 112 Acil İstasyonu
18 Eylül 2022 - 1:26

Söke’de faaliyet gösteren ve yaptığı hayır işleri ile bilinen ilçenin tanınmış esnaflarından hayırsever Berke Ekmek Unlu Mamülleri Ltd. Şti. tarafından yaptırılacak olan Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu için protokol imzalandı.

Sökeli hayırsever Berke Ekmek Unlu Mamülleri Ltd. Şti. tarafından Sazlı Mahallesinde yapılacak Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu için Aydın İl Sağlık Müdürlüğü’nde protokol imzaları atıldı. Arsası Aydın İl Sağlık Müdürlüğü’ne ait olan ve arsa üzerine hayırsever Berke Ekmek Unlu Mamülleri Ltd. Şti. tarafından yapılacak olan yapının içerisinde 3 doktor odalı Aile Sağlığı Merkezi ile 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu olacak. Törende AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, AK Parti Efeler İlçe Başkanı Hüsnü Elbir, Aydın İl Sağlık Müdürü Dr. Osman Açıkgöz ile Muhammet Orman hazır bulundu. Tek katlı ve 460 metrekare oturum alanına sahip olması planlanan yatırımın ön görülen maliyeti yaklaşık olarak 1 Milyon 900 Bin TL olup tamamlanma süresi 180 gün olarak hesaplanmıştır.

İmza töreni ile ilgili olarak Aydın İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadelere ter verildi: “Söke İlçesi Sazlı Mahallesi 224 Ada 2 Parsel de bulunan 1800 metrekare yüzölçüme sahip İl Sağlık Müdürlüğümüze ait arsa üzerine hayırsever Berke Ekmek Unlu Mamülleri Ltd. Şti. tarafından 3 hekimli Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu yaptırılacaktır. Söke ilçesi Sazlı Mahallesinde yaptırılacak olan Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu için Müdürlüğümüzde düzenlenen protokol imza törenine; AK Parti Aydın Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, AK Parti Efeler İlçe Başkanı Hüsnü Elbir, İl Sağlık Müdürümüz Dr. Osman Açıkgöz ve hayırsever Berke Ekmek Unlu Mamülleri Ltd. Şti. yetkilisi Muhammet Orman katıldı. Lokasyon olarak Aydın-Söke karayolu üzerinde bulunan Sazlı Mahallesinde inşa edilecek bu tesis Aile Sağlığı Merkezi olarak Sazlı Mahallesine hizmet verecek olmakla birlikte; Söke Didim Kuşadası Kavşağı ve bunun yanı sıra çevre yolu üzerinden Aydın-İzmir Otoyoluna olan yakınlığı nedeniyle geniş bir lokasyonda Acil Sağlık Hizmeti verecektir.

Mevcutta 2 Aile Hekimi ve 2 Sağlık Personeli ile hizmet vermekte olan Sazlı Aile Sağlığı Merkezimiz bina tamamlandığında günlük 9 personel ile hizmet verecek hale gelecektir. Tek katlı ve 460 metrekare oturum alanına sahip olması planlanan yatırımın ön görülen maliyeti yaklaşık olarak 1 Milyon 900 Bin TL olup tamamlanma süresi 180 gündür”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi