Efeler Gazetesi

SEYAKMER’DE ÇOCUKLAR HEM ÖĞRENİYOR HEM DE EĞLENİYOR

SEYAKMER’DE ÇOCUKLAR HEM ÖĞRENİYOR HEM DE EĞLENİYOR
21 Aralık 2022 - 14:21

Sevil Yaşar Altaş Kültür Merkezi (SEYAKMER) Dijital ve Materyal Çocuk Kütüphanesinde İlkokul öğrencilerine yönelik sağlıklı beslenme atölyesi düzenlendi. Kuşadası Belediyesinde görevli uzman diyetisyenler tarafından belirli aralıklarla gerçekleştirilen etkinlikle ilkokul öğrencilerine dengeli beslenme alışkanlığının kazandırılması hedefleniyor.

SEYAKMER’de düzenlenen etkinlik Cumhuriyet İlkokulundan 22 öğrencinin katılımı ile gerçekleşti.  Diyetisyen Melisa Akol Demir tarafından öğrencilere besin çeşitleri ve besinlerin içerikleri hakkında bilgi verildi. Minik öğrenciler, bir yandan sağlıklı beslenmenin detaylarını öğrenirken diğer yandan da çeşitli renklerde karton ve tahta çubuklar ile sebze ve meyvelerin şekillerinde kitap ayracı yaparak eğlendi.

EN ÇOK KİTAPLAR DİKKATİMİ ÇEKİYOR”

Atölyeye katılan 8 yaşındaki Mehmet Hatip Çelik, SEYAKMERe gelerek atölye eğitimlerine katıldığı için çok memnun olduğunu belirterek, Okul içerisinde yaptığımız etkinlikler ve ders dışında buraya geldiğim zaman arkadaşlarımla hem çok eğleniyorum hem de yeni bilgiler öğreniyorum. Burada dikkatimi en çok çeken şey kitaplar. Seyakmerde çok kitap var ve hepsi çok güzel. Bugün de arkadaşlarımla meyve, sebze ve süt ürünlerinin neler olduğunu öğrendik. Artık beslenmeme daha çok dikkat edeceğim” dedi.

“ÇOCUKLAR İÇİN FARKLI BİR DENEYİM SUNUYOR”

Cumhuriyet İlkokulunda sınıf öğretmeni olarak görev yapan Yasemin Ertaş, öğrencilerini Seyakmerdeki atölye çalışmalarına getirmenin onlara çok iyi geldiğini söyledi. Ertaş, “ Çocuklara okul dışındaki farklı bir kurumda eğitim vermek onlara deneyim kazandırıyor. Öğrendikleri bilgilerin akılda kalıcı olmasını sağlıyor. Burada çocuklar için çeşitli kitaplar da var. Hem kütüphaneyi gezerek kitap okuma alışkanlığı kazanıyorlar hem de güzel ve eğlenceli vakit geçiriyorlar. Kuşadası Belediyesine kentimize Seyakmeri kazandırdığı için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi
Nethas Bilişim