Efeler Gazetesi

Rekor yağışın ardından Karabağlar’da mücadele sürüyor

Rekor yağışın ardından Karabağlar’da mücadele sürüyor
02 Şubat 2021 - 17:08

İzmir’de dün geceden bu yana etkili olan rekor düzeydeki sağanak yağmur, Karabağlar’da da yer su baskınlarına neden oldu. Teyakkuzda olan belediye ekipleri, sıkıntı yaşanan noktalara müdahalelerini sürdürüyor. Sokakları temizleyen ekipler; ev ve işyerlerindeki suları boşaltıyor.

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, şiddetli yağmurun etkili olduğu tüm noktalara giderek, çalışmaları denetledi, ekipleri koordine etti. Mahalle muhtarlarından bilgi alan ve vatandaşlara “geçmiş olsun” dileklerini ileten Başkan Selvitopu, Karabağlar Belediyesi’nin tüm gücüyle sahada olduğunu vurguladı. İzmir’in birkaç saat içinde rekor düzeyde yağış aldığını ve yağmurun devam ettiğini hatırlatan Başkan Selvitopu, şunları söyledi:

“İlçemizde 3 farklı noktada sıkıntı yaşandı. Aşık Veysel Mahallemizde Melez Deresi’nin taşması sonucu bu basan ev ve işyerlerine ekiplerimiz müdahale etti. Sokakların temizliği sürüyor. Yunus Emre Mahallemizde, kapalı pazaryerinin hemen gerisindeki köprünün tıkanması nedeniyle birkaç evde su baskını yaşandı. Onlarda da gerekli çalışmalar yapılıyor. Diğer bir sıkıntılı durum, Fahrettin Altay Mahallesi 65/11 Sokak’ta oldu. Yoğun su ve toprak gelmesi nedeniyle ızgaralar tıkanınca, bazı işyerlerini su bastı. Ekiplerimiz hemen temizlik ve su tahliyesine başladılar. Ayrıca bazı noktalarda çöken istinat duvarları var. Yapı Kontrol ve Fen İşleri müdürlüklerimiz gerekli tespitleri yapıyorlar. İlçenin farklı noktalarından gelen münferit su baskını ihbarlarına da anında yanıt veriyoruz. Tüm İzmirlilere geçmiş olsun diyorum. Umarım yağışın şiddeti artmaz!”

Karabağlar Belediyesi ekiplerinin görevlerinin başında olduğunu ve sıkıntı yaşanan noktalara müdahale edileceğini vurgulayan Başkan Selvitopu, “Vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi. Haber Merkezi

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi