Efeler Gazetesi

MİNİK KALPLERDEN ANLAMLI DESTEK

MİNİK KALPLERDEN ANLAMLI DESTEK
08 Kasım 2019 - 19:02

Aydın Efeler’de faaliyet gösteren Özel Küçük Bilginler Gündüz Bakım Evi öğrencileri 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla farkındalık oluşturmak amacıyla okulda bir etkinlik düzenledi.

Düzenlenen Etkinliğe Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Mustafa Modaoğlu, Okul Yöneticisi Sabri Ilgaz, Okul Müdürü Şebnem Tunçdöken, Lösev Gönüllü Yetkilileri, İHH Ekibi, Okul Öğretmenleri, Öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.  

Öğretmenleri ile okul bahçesinde önce bir kalp oluşturan minik öğrenciler, velilerle birlikte maske taktı, şarkılar söyledi ve Lösemi ile ilgili pankartlarla farkındalık oluşturdu.

“Minik canlar mutlu olsun, geleceğe umutla baksınlar”

Geleceğimizin teminatı bizlerin umudu olan sevgili yavrularımızın Lösemiyle mücadelede kollarını sıvayıp böyle bir farkındalık yaratmalarının kendisini çok mutlu ettiğini söyleyen Okul Yöneticisi Sabri Ilgaz; “Lösemiyle mücadele eden, tedavi gören yavrularımızın yanında siz gibi düşünceli kardeşleri olduğu sürece onlar hastalıkla savaşmakta daha güçlü olacaklarına eminim. Onların yanlarında olduğumuzu hissettirmenin, moralin tedavide ilaç kadar etkili bir güç olduğuna inanıyorum. Lösemili yavrularımıza acil şifalar diliyorum. Lösemi hastalığında kemik iliği (kök hücre) nakli de tedavi aşamasında çok önemli olduğunu biliyoruz. Lösemide hastalığın başarıyla tedavisi için kemik iliği nakli gerekebiliyor. Bu nedenle sağlıklı her birey kemik iliği nakli bekleyen hastalar için, hayat kurtarmak için gönüllü kemik iliği bağışçısı, donör olmalı ki minik canlar mutlu olsun, geleceğe umutla baksınlar” dedi.

Etkinlikte ayrıca Kan kanserlerinin önemli bir grubunu oluşturan lösemi hakkında Aydın İl Sağlık Müdürlüğü’nde görevli Sümeyra Çelebi etkinliğe katılan davetlileri bilgilendirdi.

“Özel Küçük Bilginler Gündüz Bakım Evi en iyi Pilot Kreş”

Etkinliğin ardından kreş hakkında bilgiler alan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Mustafa Modaoğlu kreşi gezdi. Aydın il sınırları içerisindeki en iyi kreş olduğunu belirten Modaoğlu, önümüzdeki yıl içerisinde yapılacak olan eğitim ve etkinliklerde Özel Küçük Bilginler Gündüz Bakım Evi’nin pilot kreş olarak yer alacağını ifade etti. Modaoğlu ayrıca etkinliğe katkılarından dolayı Özel Küçük Bilginler Gündüz Bakım Evi kurucusu, yöneticisi, öğretmen ve öğrencilerine teşekkür etti. SEMİH BAŞKAR

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi