Efeler Gazetesi

Milletvekili Posacı aday adaylığı başvurusunda bulundu

Milletvekili Posacı aday adaylığı başvurusunda bulundu
19 Mart 2023 - 16:50

Posacı: “Yeni dönemde yeniden hizmete talibiz”

AK Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı, 28. Dönem Milletvekili Aday Adaylığı ile ilgili başvurusunu AK Parti Aydın İl Başkanlığı binasında gerçekleştirdi. Başvuru formunu AK Parti İl Başkanı Gökhan Ökten’e teslim etmesinin ardından partililerine seslenen Milletvekili Posacı, “Yeni dönemde de sizlerden aldığımız destekle bu dönem tekrar aday adayı olarak karşınıza çıktık. Allah nasip ederse yeniden hizmete talibiz” dedi.

28. Dönem Milletvekili Aday Adaylığı ilgili süreç devam ederken, AK Parti Aydın Milletvekili Posacı, AK Parti’nin Aydın’daki diğer milletvekillerinin aksine, başvurusunu Ankara’dan değil bizzat Aydın’da partililerinin geniş katılımıyla gerçekleştirdi. Posacı’nın aday adaylığı başvurusuna partililerinin yanı sıra bazı ziraat odası başkanları da yoğun ilgi gösterdi. Başvuru formunu Başkan Ökten’e teslim etmesinin ardından konuşan Milletvekili Posacı, 27. Dönemde hayata geçirilmesine vesile oldukları hizmetlerden bahsetti. Aydın Ziraat Odaları Koordinasyon Kurulu ve Efeler Ziraat Odası Başkanı Mehmet Kendirlioğlu ile bazı ziraat odası başkanlarının da katılım sağladığı aday adaylığı açıklamasında, partilileri Posacı’ya sevgi gösterisinde de bulundu.
“YAPARSA ANCAK AK PARTİ YAPAR”
Aday adaylığı başvurusuyla ilgili açıklama yapan Posacı, “Ülkemiz son dönemde asrın felaketi dediğimiz bir felaketten çıktı. Siyasi partilerin de 40’ı çıkıncaya kadar alkış yapmama kararı vardı. Seçimleri bu dönem sakinlik içerisinde yapacağız çünkü acımız büyük. Tüm teşkilatlarımız deprem felaketinin ardından sahada görev yaptı. Biz de vekiller olarak bizzat bölgedeki ayrı ayrı illerde görevler yaptık. Devletimiz tüm imkanlarıyla deprem felaketine müdahale etti. İnşallah en kısa sürede tüm yaraları saracağız. Bunu yapacak olan yine bizleriz. Bunu yaparsa ancak AK Parti yapar. Büyük bir yara var. Bunu birlik beraberlik içinde ve kenetlenmemizle aşacağız” dedi.
“TEKRAR ADAY ADAYI OLARAK KARŞINIZA ÇIKTIK”
“Artık 27. Dönem geride kalmak üzere. 5 yılımızı doldurmak üzereyiz” diyen Posacı, “Biz bu 5 yıllık sürede tüm Aydın halkını çiftçisinden esnafına, oy vereninden vermeyenine kadar herkesi kucakladık. Kim kapımı çaldıysa eğer yasaya uygunsa yapılacak bir şey varsa elimden geldiğinde yardımcı olmaya çalıştım. Siyasette hiçbir zaman kavgadan tarafa olmadık. Hiçbir zamanda kavgayı asla sevmedim. Bizim amacımız hizmettir. Halka hizmet Hakk’a hizmettir desturuyla politikaya başladım, aynı desturla devam ediyorum. İnşallah yeni dönemde de sizlerden aldığımız destekle bu dönem tekrar aday adayı olarak karşınıza çıktık. Allah nasip ederse yeniden hizmete talibiz” diye konuştu.
ÖKTEN POSACI’YA TEŞEKKÜR ETTİ
Posacı’ya aday adaylığı başvurusunun hayırlı olmasını dileyen Ökten, “Sayın Vekilimiz başvurusunu Aydın’da il binamızda yaptığı için kendisine teşekkür ediyorum. Bu çalışma dönemi içerisinde öncelikle yoğun mesai arkadaşları olan Ziraat Odası başkanları ve muhtarlarımızla çok güzel bir dönem geçirdiğini düşünüyorum. Söylediği gibi sadece tarım değil, Aydın’dan her türlü kendisine ulaşan seçmen ve partili ayrımı yapmaksızın 5 yıl çok güzel bir çalışma dönemi geçirdi. Bunun için de kendisine teşekkür ediyoruz, Allah razı olsun. Milletvekilimizin süreç içerisinde ‘Çat Kapı’ uygulaması da çok güzel bir çalışma olarak takip ettik. Aydın’a geldiğinde hiç randevu almaksızın hemşerileriyle anında çat kapı buluşmaları da gayet güzel ve verimli oldu. Vekilimiz yeni dönemde de sizlere hizmetini sürdürmek için başvurusunu yaptı. Kendisi için hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.
Yapılan konuşmaların ardından Milletvekili Posacı, aday adaylığı başvurusunda kendisini yalnız bırakmayan oda başkanları, bazı muhtarlar ve partilileriyle günün anısına fotoğraf çekildi. YENİ KIROBA

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi