Efeler Gazetesi

MHP Lideri Bahçeli: “Aydın’ın tarihinde zillet yoktur”

MHP Lideri Bahçeli: “Aydın’ın tarihinde zillet yoktur”
04 Mayıs 2023 - 22:53

Aydın’da ‘14 Mayıs’ta Aziz Milletim Sıra Sende’ temalı açık hava toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 14 Mayıs’taki seçimlerde partisine ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek istedi.

Aydın’a 8 yıl aradan sonra açık hava toplantısı vesilesiyle gelen MHP Lideri Bahçeli, Aydın Atatürk Kent Meydanı’nda düzenlenen mitingde çarpıcı açıklamalar yaptı.  Konuşmasında, “Aydın’ın tarihinde zillet ve melanetin olmadığını belirten Bahçeli, “CHP ve İYİ Parti’ye verilen her oy Türk milletimin önünü kesecektir. Aydın olur vermez, veremez. Zillet ittifakı terör örgütleriyle aynı hizada aynı gayededir” ifadelerini kullandı. Çok sayıda partilinin yanı sıra Cumhur İttifakı temsilcilerinin de katılım sağladığı mitingdeki coşkulu katılım nedeniyle de Aydınlılara teşekkür eden Genel Başkan Bahçeli, “Aydın’ın seslenişi, aynı zamanda aydınlık bir geleceğin göz kamaştıran habercisidir. Sizlere güveniyorum. Hepinize inanıyorum” dedi.

“AYDINLI KARDEŞLERİME ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM”

Efeler diyarı Aydın’da olmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirten Bahçeli, “Bizleri buluşturan Cenab-ı Allah’a şükrediyorum. Yurt içinde ve yurt dışında hayatın zorluklarına fedakârca göğüs geren tüm vatandaşlarımıza en halisane selamlarımı iletiyorum. Aydın’da hayat mücadelesi veren her vatandaşımı bağrıma basıyorum. “Aziz Milletim Sıra Sende” temasıyla düzenlediğimiz bu açık hava toplantımıza teşrif eden, gücümüze güç ekleyen, heyecanıyla önümüzü aydınlatan Aydınlı kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. 10 gün sonra yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 28’inci Dönem Milletvekilliği Genel Seçimlerinin ülkemizin dirliğine, milletimizin birliğine, demokrasimizin geleceğine, insanımızın huzur ve refahına hayırlı ve kalıcı sonuçlar getirmesini Allah’tan niyaz ediyorum.Bunun yanında seçimlerin saygı, sağduyu ve demokratik olgunluk içinde gerçekleşmesini diliyorum.Bugünkü toplantımızın tertip ve temininde emeği geçen tüm dava arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Hepinize hoş geldiniz, safalar getirdiniz diyorum” dedi.

“KUVAYI MİLLİYE’NİN TEMELİ BURADA ATILMIŞTIR”

“Aydın, tarih ve medeniyet şehridir. Aydın, Milli Mücadele yıllarının iftihar şehridir” diyen Bahçeli, “Anadolu’nun işgal yıllarında Efeler ayağa kalkarak destan yazmış, vatana ve millete sahip çıkmışlardır. Şimdi soruyorum sizlere: Dün Efeler yapmıştı, bugün sıra bizde diyerek vatana sahip çıkacak mısınız? Milli varlığınıza sahip çıkacak mısınız? Milli geleceğinize, milli birlik ve kardeşliğinize tıpkı Milli Mücadele kahramanları gibi sonuna kadar sahip çıkacak mısınız? Hakkınıza, haysiyetinize, hukukunuza zarar vermek için kuyruğa girenleri pişman edecek misiniz?” diye sordu. Meydandaki evet cevaplarını memnuniyetle karşılayan Bahçeli, “Bu evetlerin gücüyle, bu evetlerin güveniyle “Aziz Milletim Sıra Sende” diyorum. Aydınlı kardeşlerim söz sizin, karar sizin, irade sizin, sıra hepinizin. Aydın’ın seslenişi, aynı zamanda aydınlık bir geleceğin göz kamaştıran habercisidir.

Sizlere güveniyorum. Hepinize inanıyorum. Kuvayı Milliye’nin temeli burada atılmıştır.

Kurtuluş Mücadelemizin kıvılcımı buradan tutuşturulmuştur. Ordularımızın terhisini müteakip Türk milleti cesaretle teşkilatlanmış, istiklal onurunun yol göstericiliğinde, bizzat ruh ve şuuruyla, tarihi miras ve onuruyla harekete geçmiştir” diye konuştu.

“AYDIN’IN TARİHİNDE ZİLLET VE MELANET YOKTUR”

Zeybeklerle ile Efelerin milli mücadele döneminde düşman güçlerine Aydın’ın dağ ve ovalarını zindana çevirdiğini belirten Bahçeli, “Gökçen Hüseyin Efe, Yörük Ali Efe, Demirci Mehmet Efe, Danişmend’li İsmail Efe, Durmuş Ali Efe ve Postu Mestan Efe Milli Mücadele yıllarında devleşen isimlerden sadece bir kısmı olarak milli hafızaya kazınmıştır. Aydın’ın tarihinde zillet ve melanet yoktur. Aydın’ın talihinde karanlık noktalar asla olmayacaktır. ‘Devlet ve Milletiyle Her Şeyden Önce Türkiye’ iradesi Aydın’da kök salmıştır. Geçmişte yaptık, yine başarırız. Hayalleri gerçeğe dönüştürmek için Aziz Milletim Sıra Sende. İstikrarımıza, istiklalimize ve istikbalimize sımsıkı sarılmak için Aziz Milletim Sıra Sende. Müfteriler, müfsitler, münafıklar ne derse desin, birlikte çok daha güçlüyüz. Çünkü Hep Birlikte Türkiye’yiz. Çünkü Hep Birlikte Türk Milletiyiz. Gelen Türk Asrı, Geleceğin Gücü Türkiye” olacaktır” dedi.

“TÜRKİYE YÜZYILI VİZYONUNU CANLANDIRACAĞIZ”

14 Mayıs seçimlerinin yeni yüzyılın demokratik eşiği, milli ve manevi değerlerin rehberliğiyle geçilmesi gereken ilk kavşak olduğuna vurgu yapan Bahçeli, “Başaracak inancımız vardır, irademiz vardır, itibarımız vardır. Hepinize soruyorum, Aydınlı kardeşlerimin duruşunu bizzat görmeyi istiyorum. 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimlerine hazır mısınız?” sorusunu sordu. 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde huzurla husumet arasında bir tercih yapılacağına değinen Bahçeli, “Bu seçimler kucaklaşmayla kutuplaşma arasında bir mücadeleye sahne olacaktır. 14 Mayıs’ta ya Türkiye’nin kudretini seçeceğiz ya da kumar masasında heba olup gideceğiz. Ya Türk ve Türkiye Yüzyılı Vizyonunu canlandıracağız ya da ağır sorunlara gömülmüş acıklı bir ülkeye mahkum olacağız” diye konuştu.

“ASKERLERİMİZİ ŞEHİT EDENLER KILIÇDAROĞLU’NUN YANINDADIR”

28 Nisan 2023 tarihinde, Mardin’in Nusaybin ilçesinde PKK’lı teröristlerin hain saldırısında bir askerin şehit düştüğünü hatırlatan Bahçeli, “Bu kahramanımızın dokuz aylık bebeğiyle beş yaşındaki kızı yetim kaldı.30 Nisan 2023 tarihinde, Suriye’nin Tel Abyad şehrinde, PKK/YPG terör örgütünün planladığı bombalı saldırıda kullanılacak patlayıcılara müdahale esnasında yaşanan patlama iki polisimizin şehadetine, yedi polisimizin de yaralanmasına neden oldu. Yine 30 Nisan 2023 tarihinde Şırnak’ın Uludere ilçesinde askerlerimizi taşıyan bir otobüsün şarampole yuvarlanması sonucunda 2 askerimiz şehit, 44 askerimiz de yaralandı. Aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmetler diliyor, yaralılarımıza şifalar temenni ediyorum. Başımız sağ olsun, millet sağ olsun, vatan sağ olsun diyorum. Askerlerimizi şehit edenler Kılıçdaroğlu’nun yanındadır. Polislerimizin şehit olmasına neden olan alçaklar altılı masanın yeni ve resmi yedinci ortağıdır. Yavrularımızı yetim bırakan katiller CHP’yle, İYİ Parti’yle yanak yanağa vermişler, Türkiye’ye pusu kurmuşlardır. Kandil’e yuvalanan teröristler her gün CHP’ye, İYİ Parti’ye destek açıklaması yapmaktadır” dedi.

“HANİ HDP’YLE ORTAKLIKLARI YOKTU”

Konuşmasında İYİ Parti Lideri Meral Akşener’i de hedef alan Bahçeli, “Bugüne kadar CHP’li bir yönetici çıkıp da buna tepki göstermemiştir. Nevşehir’de duygu sömürüsü yapan, yalandan gözyaşları döken, işi gücü fitne fesat çıkarmak olan İYİ Parti Başkanı’ndan hiçbir itiraz da duyulmamıştır. CHP’ye oy veren kardeşlerim, böyle bir akıl ve vicdan tutulmasına inanıyorum ki onay vermeyeceklerdir. İYİ Parti’ye oy veren kardeşlerim, böylesi bir teslimiyet ve ürkekliğe ümit ediyorum ki itibar etmeyeceklerdir” dedi .HDP Eşbaşkanı’nın geçen hafta Aydın’da düzenledikleri mitingdeki konuşmasına da tepki gösteren Bahçeli, “HDP’nin bir eşbaşkanı geçen hafta Aydın’da konuşmuş. Bir oy Kemal Kılıçdaroğlu’na bir oy da Yeşil Sol Parti’ye istemiş. Terörist arkadaşlarının serbest kalması için bu rezil talebi dillendirmiş. Hani HDP’yle ortaklıkları yoktu.  Hani HDP’yle beraber yürümüyorlardı. Bunlar yalancıdır, bunlar namerttir, bunlar güvensizdir. HDP neyse CHP ve İYİ parti odur. Yeşil Sol Parti demek CHP ve İYİ Parti demektir. PKK hepsini birden kafese almıştır. Uyarıyorum, Kemal Kılıçdaroğlu’na verilecek her oy Kandil’e gidecek. Dikkatinizi çekiyorum, Kemal Kılıçdaroğlu’na verilecek her oy saldırı, suikast ve kanlı eylemlere hizmet edecek. Önemle altını çiziyorum, CHP’ye ve İYİ Parti’ye verilecek her oy Türkiye’nin önünü kesecek, Türk milletinin tarihi yürüyüşünü sekteye uğratacak” diye konuştu.

“AYDIN NASIL TAHAMMÜL EDECEKTİR?”

“Aydın bu vebale ortak olmaz, olamaz” diyen Bahçeli, “Aydın PKK’nın gölgesine saklanan, FETÖ’nün maskesini takan Kılıçdaroğlu’na olur vermez, veremez. Hiç kuşku yok ki, zillet ittifakı terör örgütleriyle aynı karede, aynı hizada, aynı gayededir. Küresel emperyalizm zillet ittifakını ele geçirmiştir. Yeminli Türkiye düşmanları umudunu zillet ittifakına bağlamıştır. Aydın, bu yürek yaralayıcı siyaset anlayışına nasıl tahammül edecektir? Aydın, bu tavizkar zillet zihniyetine nasıl sabır gösterecektir? Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, terörist Demirtaş’ı serbest bırakacağım dedi mi? Dedi. Bu teröriste “şeref madalyası takacağım” dedi mi? Dedi. “YPG vatanını koruyan örgüttür” dedi mi? Dedi. Irak ve Suriye tezkerelerine HDP’yle birlikte hayır dedi mi? Dedi. “Türkiye maalesef Azerbaycan’a yardım ediyor” dediler mi? Bunu da dediler. Türk milleti böylesi bir bölücü işbirliğini affetmeyecek, 14 Mayıs’ta bunun hesabını Kılıçdaroğlu’ndan ve zillet partilerinden birer birer soracak, burunlarından fitil fitil getirecektir. Terörist Demirtaş, İmralı canisinin heykelini dikeceklerini söylüyordu. 6-8 Ekim olaylarında 51 kişinin ölümünü azmettirmişti. Haine merhamet mazluma ihanettir” ifadelerini kullandı.

“BİRLİKTE TÜRKİYE’YİZ”

Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP’nin Aydın milletvekili adaylarına 14 Mayıs’taki seçimlerde destek isteyen Bahçeli, Aydın’ın güzelliklerini öven kısa şiirler de okudu. Kılıçdaroğlu ve ittifak ortaklarının, Bayraktar şirketinin, İHA ve SİHA’ların, TCG Anadolu’nun ve Kızılelmanın karşısında olduğunu belirten Bahçeli, “Biz sonuna kadar yanındayız. Biz Cumhur İttifakı’yız. Biz hep birlikte Türkiye’yiz. Zillet ittifakı İmralı canisinin, teröristbaşı Gülen’in, PKK’nın, Firavun’un, müstevlilerin, sömürgecilerin yanındadır, Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı mazlumların, gariplerin, emeklilerin, çiftçilerin, işçilerin, esnafların, ülkemizi büyütme, geliştirme ve zenginleştirme mücadelesi veren iş adamlarımızın, nihayet Aydın’ın arkasındadır. Biz, bağımsız ve güçlü Türkiye’den tarafız. Biz, feda edilecek tek bir insanımız yok, birlikte Türkiye’yiz diyen tarafız” dedi.

“SIRA SENDE AYDINLI KARDEŞİM”

“Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar yaşatmak için ‘Aziz Milletim Sıra Sende’ diyen Bahçeli, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü; “Sıra sende Aydınlı kardeşim. İstismarları çiğnemek için sıra sende. Yıkım planlarını engellemek için sıra sende. Yalan şantiyelerini yıkmak için sıra sende. Geleceğine sahip çıkmak için sıra sende. Cumhuriyet’in kuruluş ruhuna sahip çıkmak için sıra sende. Terör örgütlerini aklamaya çalışan zillet partilerine şamarı indirmek için “Aziz Milletim Sıra Sende.” Aydınlı kardeşlerim yetki hepinizde. Birlikte çok daha güzel günlere kavuşacağız. Ülkümüzden de ülkemizden de vazgeçmeyeceğiz. Biz, Türkiye’nin, Türk milletinin, Aydın’ın tarafıyız. Biz garibin, mazlumun, bağında, bahçesinde, bostanında ter dökenin, emek verenin yanındayız. Sizlerin hamiyetine dayanarak diyorum ki, zalimlere boyun eğmeyeceğiz. Hainlere teslim olmayacağız. Şiddet severlere eğilip bükülmeyeceğiz. Küresel ablukaya diz çökmeyeceğiz. Zillet ittifakına asla eyvallah etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı. (YENİ KIROBA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi