Efeler Gazetesi

MHP Baskın’la yola devam dedi

MHP Baskın’la yola devam dedi
22 Ağustos 2020 - 19:59

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Efeler İlçe Teşkilatı’nın 3’üncü Olağan Kongresi’nde mevcut Başkan Ahmet Baskın, yeniden bu göreve seçildi. Baskın, “Devlet Bahçeli’ye sadakat, şerefimizdir” dedi.

MHP Efeler İlçe Teşkilatı’nın 3’üncü Olağan Kongresi, İzmir yolundaki bir kır bahçesinde yapıldı. Tek listeyle gerçekleştirilen seçimde mevcut Başkan Ahmet Baskın, güven tazeledi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede, Divan Başkanlığına MHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Üyesi Necmi Yıldırım üstlendi.

Siyasi konuşmalar bölümünde ilk olarak söz alan İlçe Başkanı Baskın, “İçinde bulunduğumuz süreçte her zamankinden daha fazla bir olacağız, biz olacağız. Büyük bir aile olduğumuzu unutmayacağız. Duraklamaya zamanımız yoktur. Yerimizde saymaya hiç niyetimiz yoktur. Bedeli ne olursa olsun hesabi değil hasbi olacağız” dedi.

“ŞEREFİN TAVİZİ OLMAZ”

Cumhur İttifakı’nın önemine değinen Baskın, şöyle devam etti: “Buradan FETÖ’nün, PKK’nın eline düşmüş, her fırsatta MHP ve Bilge Liderine saldırmayı adet edinmişlere sesleniyoruz. MHP, kimsenin kum torbası değildir. Önüne gelenin şamar oğlanı, her saldırganlığı sineye çekecek acziyete hiç sahip değildir. Ayağımıza basan olursa uyarıyoruz, aklını başından alırız. Ömrünü Ülkücü Hareket’e vakfetmiş, Türk siyasetinin ilkeli ve bilge lideri saygıdeğer Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Bey’e sadakatimiz şerefimizdir. Şerefin tavizi olmaz, olamaz.”

Baskın’ın ardından söz alan Ülkü Ocakları İl Başkanı Tayfun Şan ise “Bugün sadece kongre günü değil, bir olmanın, diri olmanın günüdür. Aydın’da MHP ve Aydınlı hemşehrilerimizin birlik içinde olacağını vatan toprağının dört bir yanına ilan etme günüdür. Tek vücut, tek ses olarak MHP’de bütünleşmenin zamanı gelmiştir. Ülkü Ocakları olarak kararlıyız. MHP için Aydın’da var gücümüzle çalışacağız. Yorulmadan, bıkmadan MHP’yi Aydın’da birinci parti haline getireceğiz” diye konuştu.

MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık ise MHP’yi “Türklüğün son kalesi” olarak nitelendirerek, “Türklüğün son kalesini adam gibi savunmamız gerekiyor. Neden diyorum? Türk milliyetçileri, fitne, fesat, dedikodu, sen – ben davasına düştüğünde Allah göstermesin bizim son kalemiz düşme noktasına gelebilir” uyarısında bulundu.

“OTURMA ZAMANI DEĞİL”

Parti teşkilatına seslenen Alıcık, “Bu saatten sonra durmak yok. Bu saatten sonra çalışma zamanı. Bu saatten sonra Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli, bana il başkanlığı görevini takdim ettiğinde dedi ki, ‘2 dönem belediye başkanlığını adam gibi yaptın, il başkanlığının da gereğini yapacaksın.’ Hiç durmadan çalışacağız, çalışacağız, çalışacağız ve başaracağız. Eğer biz gevşettiğimiz an Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Allah göstermesin sıkıntıya düşebilir. Birlik ve beraberliğimiz sıkıntıya düşebilir” görüşlerini aktardı.

MHP’nin 22 Temmuz 2007 seçimlerinde Aydın’dan 3 milletvekili çıkardığını anımsatan Alıcık, “Aydın bu duruma düşmemeliydi. Herkes ‘ben varsam diyor Aydın var. Hayır, arkadaşlar, biz varsak Aydın var. Biz yoksak Aydın yok. Oturma zamanı değil. Oturmaktan başka yapacağımız çok işler var” dedi.

Konuşmaların ardından gerçekleştirilen seçimde mevcut Başkan Ahmet Baskın yeniden bu göreve seçildi.

YENİ YÖNETİM

Baskın’ın listesinde şu isimler yer aldı: Edeviye Bozkurt, Fatih Akyağcı, Serkan Ünan, Fethi Yağız, Onur Cingöz, Kazım Sertçelik, Ali Marmara, Halil İbrahim Direk, Selahattin Lokmacılar, Hidayet Başağa, Şerif İzcioğlu, Hakan Kalkan, Levent Akçay, Mahmut Şimşek, Önder Karacan, Süleyman Özcan, Ramazan Babacan, Musa Taşsın, Ümmet Şimşek, Musa Yıldızdoğan, Bülent Hayrettin Dönmez, Osman Özpınar.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi