Efeler Gazetesi

Mersin: “Halkın aklıyla alay etmeyin”

Mersin: “Halkın aklıyla alay etmeyin”
15 Şubat 2019 - 10:31

CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, Cumhur İttifakı Büyükşehir Adayı Mustafa Savaş’ı “Sayın Savaş, Aydın halkının aklıyla alay etmeyin, yine yolunuz düşer bu şehre selamınızı alacak Adem oğlu bulamazsınız” sözleriyle eleştirdi.

CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, Cumhur İttifakı’nın Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Savaş’a sert sözlerle yüklendi. 

Mersin, yaptığı yazılı açıklamada, “Yerel seçimlerin hızla yaklaştığı son günlerde dönüş biletlerini çekmecelerinden çıkaranları bir panik havası sarmış. Şüyu vukuundan beter cümleler kurmaya başlamışlar. Hâlbuki biz çok söyledik ‘Ya hiç konuşma, ya da akıl danıştıklarını değiştir’ dedik, dinletemedik” ifadelerini kullandı. 

“İKİ YEREL SEÇİM DAHA GEÇECEK” 

Savaş’ın “Biz ne söyledik de yapmadık?” sözünü hatırlatan Mersin, “Güler misiniz ağlar mısınız? Mustafa Bey, bırak sen hizmet yapmayı, vaat ettiğin hizmetin ihalesini bile yapmaktan aciz bir yönetimin temsilcisisin. “Şu yatırımı hizmete açıyoruz” diyemeden, otoyolun ihale edilme ihtimalini bile beşinci kez proje diye satmaya çalışan bir kısır döngünün sonucusun. Bir de üstüne Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinin hükümet tarafından engellendiğini kabul etmeye başlamış. Hah, şöyle Sayın Savaş. Öğreniyorsun öğrenmesine ama sen bu kentin sorunlarını kavrayana kadar korkarım iki yerel seçim daha gelip geçecek. Ara şu karayolları bölge müdürünü de bu Nazilli, bu Buharkent, bu Söke’nin içinden geçen transit yollar kimin diye soruver. ‘Neden reddettiniz Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet talebini?’ de! Hesap sor. Bir de bizim haberimiz olmadı demez mi? Senin Aydın’dan bir haber olduğunu bütün şehir biliyordu da, birde kendin itiraf etmişsin. Senin adaylık tam şaptı şeker oldu Mustafa Bey” değerlendirmesinde bulundu. 

“İNSAN ARASINA KARIŞ”

Aydın’da suyu olmayan 60 kırsal mahalleye Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin su ve yol götürdüğüne dikkati çeken Mersin, şu görüşleri kaydetti:

“Bir de tabi Mustafa Bey Aydın’da tanzim satış noktasına ihtiyaç yok demiş. Doğru söylemiş. Aydın’da Büyükşehir Belediyesi varken, Özlem Çerçioğlu varken evelallah ona da ihtiyaç duyurmayacağız insanımıza. Fakat sizin salonlardan, lüks restoranlardan bu yana gelemeyişiniz, mutfağa pazara düşen ateşi de görmenizi engellemiş. İnsan arasına karış biraz. Sayın Savaş, Aydın halkının aklıyla alay etmeyin, yine yolunuz düşer bu şehre selamınızı alacak Adem oğlu bulamazsınız.”  HABER MERKEZİ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi