Efeler Gazetesi

MERSİN: “DİDİŞMEYE DEVAM EDİN”

MERSİN: “DİDİŞMEYE DEVAM EDİN”
16 Ağustos 2020 - 2:28

CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, AK Parti milletvekillerini ekonomi ve kamu yatırımları üzerinden eleştirdi. Mersin, “İlk seçimde Aydın size izletecek şirinleri siz hiç merak etmeyin, birbirinizle didişmeye devam edin” yorumunu yaptı.

CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, yaptığı yazılı açıklamada, “Son günlerde iktidar partisinin Aydın yönetiminde ilginç gelişmeler yaşanıyor… Memleket genelinde yaşananları her biri bir kenara bırakmış, bunlar birbirleriyle adaylık kavgasına tutuşmuşlar… Halk Mustafa Savaş’a güvenmiyor, Metin Yavuz Bay Posacı aday olsun diyor, koltuk kavgası almış başını gidiyor… Gerçekten ibretle izliyorum. Peki, bu arada memlekette ne mi oluyor? Çokomelli açıklamalarıyla, doların uçuşunu kaçışını meşrulaştırmaya çalışan Maliye Bakanımız; “Dolarla mı maaş alıyorsun?” diye muhatabına sorarak, bırak 10 lira olsa da siz bunu kafanıza takmayın demeye çalışıyor… E tabi bu millet, dövizle memlekete neler alındığından zaten bi-haber… km/cent garantili otoyollarımız, köprülerimizde olmadığına göre, e bütün Avrupa’ya yetecek kadar petrol, doğalgaz rezervlerimizde olduğuna göre, biz avama düşen arkamıza yaslanıp, doları falan düşünmeden, şirinleri izlemek olsa gerek.

Beyler kendinize gelin, bu ülkenin bel kemiği çiftçi; mazot, gübre, yem fiyatlarından kılını kıpırdatamaz hale gelmiş… Sayenizde Aydın pazarlarında pazarcılar gramla, taneyle mal satmaya başladı” ifadelerini kullandı.

“DİDİŞMEYE DEVAM EDİN”

Mersin, “Memleketi ne hale getirdiniz… Birikim yapıp, bankaya 3 kuruşluk döviz koyan vatandaştan bugün, kamu bankaları komisyon kesiyor… Vatandaşın alın teri, kendi parasını geri vermiyor, kendi malını adeta vatandaşa satıyor. 18 yıldan bu yana sizler ve selefleriniz hep bu şehre hayal sattınız; ‘benim oğlum bina okur, döner döner yine okur’ misali her seçim aynı masallar, ortada hiçbir şey yok ama… Türk Hava Yolları havalimanımıza inecekti, otoyoldan Denizli’ye gidecektik, şehir hastanesinde tedavi olacaktı hastalarımız, yeni adliyemizde hizmet alacaktı Aydın, Güllük demiryoluyla üretimimiz pazara daha rahat ulaşacaktı değil mi? Peki, getirdiğiniz nokta ne memleketi? Kendi aranızda koltuk kavgası Aydınlıya da; siz dolarla mı maaş alıyorsunuz? Siz geçin evinize, alın 250 gram çiğdem, çitleye çitleye şirinleri izleyin. İlk seçimde Aydın size izletecek şirinleri siz hiç merak etmeyin, birbirinizle didişmeye devam edin” değerlendirmesini yaptı. HABER MERKEZİ

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi